Hea nipp

Millised on erinevad esiklaasi-täkke tüübid ja miks sa peaks nendega kohe tegelema?

Foto: Scanpix/Reuters/Brendan Esposito.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Maanteel eessõitva auto ratta alt esiklaasi lennanud kivikest ei tohiks kunagi ignoreerida, kuna isegi väiksest täkkest võib alguse saada mõra, mille lõpptulemuseks on kogu esiklaasi vahetamine.

Väiksemate klaasitäkete puhul võib piisata kiirest paarikümneminutilisest töökojas käigust või koduseks kasutamiseks mõeldud paranduskomplektist. Seetõttu tasuks alati esiklaas peale eelkirjeldatud olukorda kriitilise pilguga üle vaadata.

Täkke või sellest alanud mõraga ei pruugi enam tehnoülevaatust puhtalt läbida ning mõra tähendab juba kindlat esiklaasi vahetust, mille hind ja ajakulu on täkke remondiga võrreldes tunduvalt kõrgem.

Kahjuks ei õnnestu ka professionaalidel igat täket parandada, kuna esiklaasi parandamise ja asendamise jaoks on olemas kindlad reeglid. Näiteks täkke suurus ja asukoht esiklaasi serva ja juhi vaatevälja suhtes.

Näited liikluse jälgimist raskendavatest täketest.Foto: Maanteeamet/Juhi vaatevälja ja tuuleklaasi seisundi hindamise tegevusjuhend.hea

Tehnoülevaatusel hinnatakse esiklaasi kindlate nõuete järgi, võttes aluseks, et juhile oleks liikluse ohutuks jälgimiseks tagatud vajalik nähtavus. See seab erinevatele täketele ja mõradele üpriski karmid nõuded, mis tihtipeale tähendab, et mõrane esiklaas vajab väljavahetamist.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.