Hea nipp

Milliseid reegleid tuleks kindlasti suurel kiirusel sõites järgida?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kiiret sõitu harrastades kehtivad teatud tavasõidust erinevad reeglid, mida tuleks kindlasti järgida. Allolev video selgitab, mida enamik meist sellises olukorras kipuvad valesti tegema ning ära unustama.

Hoia kaks kätt roolil

Ühe käega autorooli hoidmine on liikluses tavaline nähtus. Kui tavaolukorras ei pruugi see sinu sõitmist kuigipalju mõjutada, siis kiiruse kasvades on oluline kaks kätt roolil sõita. Nii on võimalik autot paremini ohjes hoida ja suunata.

Ära kuula valju muusikat

Valju muusika kuulamine autos ei ole hea, eriti suurtel kiirustel. Nagu uuringud on selgitanud, siis muusika valjudus on otseses seoses juhi tähelepanuvõimega. Lisaks raskendab väga vali muusika auto ja mootori helide kuulmist.

Õige isteasend

Selleks, et roolis end mugavalt tunda, tuleks kindlasti paika panna ka enda jaoks parim isteasend. Tähelepanu tuleks pöörata õigele jalgade asendile – jalad ei tohiks olla pedaalidele vajutades täiesti sirged, vaid kergelt kõverad.

Samuti tuleks jälgida, et käed ulatuksid veidi üle rooli ning isteasend peaks olema võimalikult madal, et teest parem tunnetus saada.

Õiged sõiduvõtted

Sportautoga tekib paratamatult soov kulgeda veidi kiiremini kui tavalise pereautoga. Seepärast on oluline enda jaoks selgeks teha auto eripärad ning osata õigesti selle võimsust hinnata.

Vali sõitmiseks sobiv koht

Kõige olulisem on aga valida õige aeg ja koht, kus oma auto piire katsetada. Parim koht selle jaoks on ringrada, kuna seal toimub tegevus kontrollitud keskkonnas ning pole ohtu teistele liiklejatele viga tekitada.

Euroopas on ka mitmeid kiir- ning mägiteid, kus kiirelt sõitu tõeliselt nautida saab. Linnatänav ja kortermaja õueala pole aga selleks otstarbeks kindlasti sobiv paik.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.