Millisel hetkel fikseerib foorikaamera keelava tulega sõitmise?

Foorikaameraid on Tallinna püsti pandud õige mitu, aga trahve on siiani teinud vaid Kristiine ristmiku omad. Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

Hetkel ei tööta Tallinnas ükski foori- ega ka statsionaarne kiiruskaamera, kuigi paigaldatud on neid mitu. Peagi see muutub. Küsisime, kuidas üks foorikaamera üldse toimib?

Reidi tee, Narva maantee ja Pirita tee ristmiku piirkonnas paiknevad kiiruskaamerad, mis on juba mitu aastat jõude seisnud, pannakse 1. juulil lõpuks tööle. Kaamerad fikseerivad lisaks kiiruse ületamisele ka keelava fooritule eirajaid.

„Kuigi linna ning politsei- ja piirivalveameti koostöö on hea, pole igale ristmikule võimalik ega ka vajalik statsionaarset patrulli välja panna. Seetõttu on mõistlik probleemsematel ristmikel kasutada automaatset liiklusjärelevalvet, nagu seda tehakse juba mõnda aega Kristiine ristmikul,” rääkis abilinnapea Kristjan Järvan. Tasub siiski märkida, et ka Kristiine ristmiku kaamera pole juba pikka aega töös olnud.

Väheneks õnnetuste risk

„Viimase nelja aasta jooksul on Reidi tee ristmikul liiklusõnnetustes viga saanud 11 inimest ja hukkunud üks. Seal on olnud teelt väljasõite ja kokkupõrkeid teevälise takistusega, sõidukite külgkokkupõrkeid ning otsasõite tee ületajatele ülekäigurajal. Kui sõidukiirus jääb lubatu piiresse ning ristmikku ületamist ei alustata keelava fooritulega, väheneb liiklusõnnetuste risk mitu korda,” nentis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss.

Reidi tee kaamerate käivitamiseks on tehtud kõik vajalikud toimingud ning saadud kooskõlastused riigi transpordiametist ning politsei- ja piirivalveametist, et automaatsed liiklusjärelevalvesüsteemid saaksid juulis tööd alustada.

Millal siis kaamera rikkumise tuvastab? Kas siis, kui juht sõidab näiteks lubava tulega ristmikule, aga manöövri lõpus põleb juba punane tuli? Või tuleb „klõps” ära, kui manöövrit alustati kollase tule ajal?

Kaamerat taadeldakse

Tallinna transpordiameti liiklusosakonna juhataja Andres Urm selgitas Autolehele, et foorikaamera fikseerib auto juhul, kui sellega ületatakse stoppjoon punase fooritule põledes ning liikumise jätkamisel fikseeritakse rikkumine ehk jäädvustatakse auto registrinumber. Urmi sõnul on liiklusjärelevalve süsteem võimeline tuvastama rikkumised ka juhul, kui ristmikule sõidab korraga mitu autot. Trahvimäär sellise rikkumise eest on 40 eurot.

Kristiine ristmiku kaamera uuesti töölepanemise kohta ütles Andres Urm, et automaatse liiklusjärelevalve süsteeme tuleb teatud regulaarsusega taadelda. Üht Kristiine liiklusjärelevalve süsteemi parajasti taadeldakse ning seejärel on see jälle valmis oma ülesannet täitma. Täpset kuupäeva välja ei toodud.

Tallinnas on spetsialistide sõnul veel mõni ristmik, kuhu koostöös politseiga võiks kaaluda kiiruskaamerate paigaldamist, kuid praeguseks ei ole ühegi konkreetse koha kohta otsuseid tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.