Hea nipp

Millisel juhul tuleb kindlustus appi, kui laps on mänguhoos naabri autot vigastanud?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Pole harvad need olukorrad, kus laste mänguhoos pall vastu autot lendab või rattaga sõites näiteks võõrast autot kriibitakse. Halvemal juhul võivad sellised olukorrad endaga suuri rahalisi kahjusid kaasa tuua. Kuidas aga nende hüvitamine toimub ja mismoodi selle vastu ennast kaitsta?

Kaskokindlustus aitab autole põhjustatud kahjude puhul

Uutel või vähekasutatud autodel on tavaliselt olemas kaskokindlustus, mis sarnastes olukordades abiks on.

“Juhul, kui laps rikub sinu enda autot, siis läheb see kaskokindlustuse alla. Kaskokindlustus naabri autole tehtud kahjusid ei hüvita. Kui kahjustunud autoomanikul on kaskokindlustus, siis hüvitatakse ka juhtumised, mil laps on näiteks jalgrattaga kogemata kriipinud sõidukit või näiteks lõhkunud sõites auto peegli. Sellisel juhul tuleb tasuda omavastutus,” selgitas Iizi Kindlustusmaakler AS-i turundusassistent Kadri Andresson.

Kodukindlustus aitab siis, kui laps on võõra autole kahju tekitanud

Selleks, et vältida lapse poolt põhjustatud õnnetuse puhul suuri remondiarveid, on üheks variandiks kasutada kodukindlustust.

“Juhul, kui sinu laps kriimustab naabri sõidukit, siis hüvitatakse see kahju naabrile sinu kodukindlustuse vastutuskindlustusega,” kommenteeris Andresson.

Reisil olles aitab kindlustunnet tekitada reisikindlustus

Kui aga sarnane olukord peaks ette tulema välismaal reisil olles, siis on abiks reisikindlustus. Andresson selgitas, et välismaal kaitseb laste tekitatud ootamatuste eest reisikindlustuse vastutuskindlustus. Kindlustusselts hüvitab kindlustatud isiku poolt kolmandale osapoolele tekitatud varalise- või isikukahju, näiteks kui laps kahjustab hotellis olevat mööblit.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses