Hea nipp

Mis värvi auto hoiab järelturul kõige paremini hinda?

Tasub eelistada värve või on ikka must kindla peale minek? Foto: Reimo Paevere

Rubriiki toetab

Kirjutasime kunagi sellest, millist värvi autosid eestlased eelistavad. Aga millist värvi nad peaksid eelistama, kui tahavad järelturul võimalikult head diili teha?

Veebileht iseecars.com on teinud omakorda põhjaliku analüüsi autovärvide ja järelturu väärtuse võtmes. Nad võtsid vaatluse alla kuus miljonit kasutatud sõidukit aastatest 2017.-2020 ning vaatasid hindade dünaamikat. Uuringu metodoloogia oli päris põhjalik ning hindade puhul arvestati näiteks ka inflatsiooni ja ühtlustati need 2020. aastaga.

Selgelt koorus välja tõsiasi, et värvilised autod hoiavad paremini hinda. Kõige vähem oli kukkunud kollaste autode hind, 20,4%, järgnesid beežid autod 22,8% ja oranžid 27,1%. Neljas koht kuulub rohelisele ja alles siis tuleb hall 36,4%, millele napilt järgneb punane 36,6%.

Kui nüüd lüüa lauale õigustatud argument, et kollane ja oranž on tavaliselt sportautode menüüs ning need hoiavad väärtust üldse paremini kui tavaline auto, siis on eraldi toodud andmed välja ka autoklasside lõikes. Tuleb tõdeda, et midagi eriti ei muutu.

Linnamaasturite klassis hoiavad kõige paremini hinda kollane, roheline ja oranž ning valge ja must on alles 9. ja 10. kohal. Sedaanidel on edetabel kollane, beež ja sinine ning mahtuniversaalidel sinine, valge ja punane. Nii, et värviline auto on majanduslikult täitsa mõttekas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.