Hea nipp

Neid asju ei tohiks kuuma ilmaga kunagi autosse seisma jätta

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Ilmad on kuumad ja veelgi kuumemad on autod, mis päikese kätte tunditeks pargitud on. Auto salongi temperatuur võib olla võrreldav saunaga ja just seepärast toome teieni nimekirja asjadest, mida tulisesse autosalongi iial jätta ei tohiks.

Elektroonika

Telefonid, tahvlid, sülearvutid, kaamerad ja muu elektroonika peidetakse tavaliselt piiluvate silmade eest ära. Kuid kuumus pääseb ka kindalaekasse või pagasiruumi. Ülekuumenenud elektroonikaseade võib saada füüsilisi vigastusi ja olla ohtlik ümbritsevale. Kuumenenud aku võib paisuda ja plahvatada, rikkudes kergemal juhul seadme enda, halvemal juhul põletades maha aga auto ja kõik seda ümbritseva.

Veepudelid

Palavast õuest autosse istudes tunduks lonks külma vett nagu taevane kingitus. Aga oh häda. Pudelihoidjas olnud vesi on vahepeal pea et keema läinud.

Tegelikult pole veepudeli kuumas autos hoidmisel ainsaks tagajärjeks soojenenud vesi. Soe keskkond soodustab pudelis bakterite elutegevust, eriti just pudelikaela juures, kust inimene juba joonud on. Samuti võib veega täidetud pudel muutuda luubiks, koondades päikesevalguse teravaks kiireks, mis mõne autos oleva paberitüki, näiteks mõne tšeki, süüdata võib.

Päikesekreem

Sooja päikesekreemi on küll mõnus nahale kanda, kuid paljudel päikesekreemidel on maksimaalne temperatuur, mille järel need oma toimeainet kaotama hakkavad. Seega võid avastada, et kui ostsid juunis targalt autosse päikesekreemi, siis augustis see enam efektiivselt toimida ei pruugi.

Toit

See peaks olema ilmselge. Toit hakkab sulama, riknema, küpsema või kuivama. Tõsi, levivad kuulujutud inimestest, kes on oma auto armatuurlaual muna praadinud, aga kui sa ei taha just keemilist puhastust läbi viima hakata, võiks toiduained enne autost lahkumist ikkagi kokku korjata.

Ravimid

Sarnaselt päikesekreemile võivad ravimid oma toimeaine kuumutamise tagajärjel kaotada. Kui päikesekreemi puhul saad sa ainult päikesepõletuse, võib riknenud ravimi manustamise tagajärg olla hulga koledam ja tervisele kahjulikum. Sestap tasuks ka ravimid tulikuumast autost kokku korjata.

Joogid

Veest me juba rääkisime, aga kujutad ette mida võiks teha näiteks 90-kraadine õlu? Ja ma mõtlen siin temperatuuri, mitte alkoholisisaldust. Pudel muutub tõenäoliselt iseavanevaks ja avaneb kas esimese teeaugust läbi sõitmise peale või sooritab lihtsalt vabalt valitud hetkel auto sisustuse ümberkujundamisega. See ei kehti ainult õlle kohta, enamik jooke paisuvad kuuma käes, eriti kui pudelis olev kemüüse vaikselt uuele eluringile minema hakkab.

Välgumihklid

Ehkki välgumihkli plahvatamiseks läheb vaja kõrget temperatuuri, võib näiteks 35-kraadise välisõhu ja tulikuuma päikese mõjul temperatuur autos nii kõrgeks kruvida. Selleks, et vältida plahvatavaid välgumihkleid, pane need vähemalt varju, kus on veidi jahedam.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.