Hea nipp

Neli asja, mida suvel autot pestes teha ei tohiks

Õige pesuvahendi valik on väga oluline, et autot mitte kahjustada.

Rubriiki toetab

Suvel on tihtipeale mõistlikum auto ise ära pesta kui see pesulasse viia. Kuumad ilmad ja jahe vesi võib autopesust isegi meeldiva tegevuse teha, eriti kui seda teha õigete vahenditega. Muidu võid peale autopesu avastada, et sõiduk on endiselt triibuline ja väikseid kriime täis.

Ära pese tavalise svammi või riidest lapiga

Oleme kõik poes suuri autosvamme näinud, mis sobivad auto pesemiseks pealtnäha valatult. Tegelikult ei tohiks autot svammi, harja või riidelapiga pesta, kuna nendesse jäävad liivaterad ja muud osakesed kinni ning on tõenäoline, et hõõrumisega kahjustad auto värvi.

Kasutada tuleks parem spetsiaalset nuustikut või mikrofiibrist lappi, mis nimetatud osakesed enda sisse kogub. Samuti tasuks auto pesemiseks kasutada kahte või enamat nimetatud lappi või pesukinnast. Ainult ühe lapi kasutamisel tuleks seda aga tihedalt loputada, kasutades järgnevalt kirjeldatud ämbrite süsteemi.

Ära kasuta ühte ämbrit

Auto pesuks kasutatakse enamjaolt pesuvahendiga täidetud ämbrit ja survepesurit. Survepesur on igati asjalik tööriist ning tuleb auto pesemisel ja loputamisel suureks abiks, kuid pesu jaoks tuleks kindlasti muretseda ka kaks ämbrit.

Üks, pesuvahendiga täidetud ämber, on ainult lapi või nuustiku vahendiga kokku tegemiseks. Teine ämber, kuhu on võimalik hankida ka spetsiaalne rest, on mõeldud lapi loputamiseks. Sedasi väldid pori ja liivaterade kandmist “puhtasse” ämbrisse ja sealt osakeste uuesti autole kandmist.

Ära kasuta nõudepesuvahendit

Tihti täidetakse pesuvahendi-ämber just nõudepesuvahendiga, kuna see võtab ju nõudelt kõik mustuse ja rasva lahti. Nõudepesuvahend on aga auto värvi- ja kummipindadele liialt sööbiv.

Palju parem on kasutada spetsiaalset autošampooni, mis ei maksa kuigi palju ning millest jätkub mitmeteks pesukordadeks. Autošampoonid on nõudepesuvahendist tunduvalt libedamad ning tihti on need ka mustuse eemaldamises efektiivsemad.

Ära pese kuuma autot

Suvel pestakse autot enamasti ikkagi päikeselise ilmaga, kuna õues on soe ja seega on veega mõnusam tegutseda. Siiski tasuks auto enne pesemist ja pesemise ajaks viia varjulisse kohta, kuna otsese päikese käes seisnud või seisva auto pesemine on enamasti halb mõte.

Nimelt aurustub vesi kuuma käes palju kiiremini, jättes autole sedasi selgelt nähtavad jäljed. Samuti jätab aurustunud vesi auto pinnale pesuvahendi ehk kemikaalide jälgi ning kogu tehtud töö on hiljem jälgede tõttu rikutud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.