Hea nipp

Neli nippi, et liikluses ohutult ja säästlikult hakkama saada

Rubriiki toetab

Meie kõigi eesmärk on liikluses toime tulla nii, et päeva lõpuks väljuksid liikluskeerisest terve nahaga nii meie ise kui ka teised kaasliiklejad. Selle jaoks pole tegelikult palju vaja teha, alustada võib nendest lihtsatest nippidest.

Tunne oma autot

Perevagun võib liikluses käituda hoopis teistmoodi kui mõni sportkupee, seepärast on oluline teada enda auto eripärasid. Kulunud pidurid ja rehvid võivad samamoodi oluliselt sõidu ohutust mõjutada ning neid tegureid tuleks samuti arvestada.

Lisaks tasuks endale selgeks teha, mis elektroonilisi abimehi sõiduvahendile on peale pandud, et vajalikus olukorras neid kasutada.

Hoia pikivahet

Elementaarne tarkus, mida paljud paraku unustama kipuvad. Ohutu pikivahe hoidmisel on oluliselt väiksem võimalus ohtlikku olukorda sattuda. Seda tarkust võiks meeles pidada eriti maanteel, kuid samamoodi järgida ka linnaliikluses, kus äkkpidurdusi isegi rohkem ette tuleb.

Sõida sujuvalt

Tõenäoliselt on igaüks näinud autojuhte, kes foori alt kummide vilinal kiirendavad ainult selleks, et järgmise foori all viimasel hetkel auto kinni pidada. Sellise sõidustiili vältimine ja sujuvalt sõitmine aitab kaasa paremale liiklusvoole ning säästab ka sinu autot.

Ära tegele kõrvaliste tegevustega

Liikluses viibides on kõige olulisem keskenduda sõitmisele endale. Endiselt kohtab väga palju neid juhte, kes räägivad roolis olles telefoniga ja panevad nii ohtu enda kui ka kaasliiklejad.

Telefoni kasutamiseks on olemas tänapäeval mitmeid abivahendeid. Uutematel autodel on Bluetooth ühendus juba sisse ehitatud. Kui seda aga pole, saab kasutada samal ühendusel töötavaid kõlareid või muid käed-vabad lahendusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.