Hea nipp

Olerex tanklates saab nüüd ise autodiagnostikat teha, aga palju see maksab?

Foto: Jaak Nilson

Rubriiki toetab

Olerex kavatseb aasta lõpuks oma jaamadesse paigaldada kuni 50 innovaatilist diagnostikakeskust, mille abil saavad auto omanikud iseseisvalt oma sõidukile diagnostikat teostada.

Esimesed keskused on Tallinna ja Tartu tanklatesse juba paigaldatud ja klientidele kasutamiseks avatud, veebruarikuu jooksul lisandub neile Eesti suuremates linnades veel viis diagnostikakeskust.

Eesti tanklaturul täiesti uue teenuse näol on tegemist kiire ja operatiivse alternatiiviga autotöökodadele, kus rikkega sõidukite diagnostika protsess on kallis ja võib aega võtta mitu päeva. Olerexis teostab inimene autole diagnostika isesesivalt ning saab koheselt ülevaate auto seisukorrast.

Testi läbiviimine on täielikult automatiseeritud, mis on tänu juhistele ja mitmekeelsele menüüle äärmiselt lihtsasti kasutatav. Seade väljastab informatsiooni ja personaalse raporti, mis kliendi jaoks ei erine tavapärasest autoteeninduses väljastatavast raportist.

Saadud raportiga saab klient vea elimineerimiseks pöörduda autoremonditöökotta ning remondiaja kokku leppida.

Mis see maksab?

Eeliseks on kiirus ja ligipääs

Milleri sõnul on uut teenust mõistlik kasutada enne kasutatud sõiduki ostmist või kohustuslikku tehnoülevaatust, et leida üles võimalikud vead. Samuti siis, kui autojuht näeb või tajub, et sõidukil ilmneb mingi tõrge või rike või on armatuuril märgutuli süttinud. Tanklas asuva keskuse eeliseks on kiirus ning ööpäevaringne ligipääs.

Diagnostikakeskuse kasutaja saab ise valida, millist informatsiooni ta sõiduki kohta vajab ning kui põhjalikku testimist soovib läbi viia.

Keskus sisaldab andmeid rohkem kui 5000 automudeli ning üle 100 000 erineva süsteemi kohta. Teenusena on võimalik analüüsida sõiduki mootorit, käigukasti, turvapatjade olukorda, pidurisüsteemi, vedrustust, heitgaase ning veel mitmeid parameetreid.

Diagnostikakeskuse kasutamiseks peab sõidukil olema OBD2 pistik, heitgaasisüsteemi testimiseks EOBD2 pistik. Esimene on Euroopa Liidus kasutusel sõidukitel alates 1996. aastast, teine on bensiinimootorite puhul kohustuslik alates 2001. aastast ning diiselmootorite puhul 2004. aastast.

„Sisuliselt on keskusega võimalik autodiagnostikat teha peaaegu kõigile sõidukitele, mis Eesti teedel liiklevad,“ ütles Miller.

Saab ka veakoode kustutada

Lisaks vigade tuvastamisele võimaldavad keskused kustutada tuvastatud veakoode, mille puhul ei ole tegemist püsiva veaga.

Hetkel töötavad diagnostikakeskused Tallinnas Laki ja Kivila tänaval asuvates Olerexi tanklates, samuti Linnu teel avatavas tanklas ning Tartus Kvissentali ja Aardla tänava tanklates.

Veebruaris lisanduvad keskused Pärnusse, Narva, Viljandisse, Rakverre ja Kuressaarde. Vastavalt teenuse nõudlusele plaanib Olerex paigaldada diagnostikakeskused kuni 50 tanklasse üle Eesti.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.