Hea nipp

Oluline meeldetuletus: mida teha, kui auto võtmepult ei tööta?

Rubriiki toetab

Selle loo ajendiks on kaks seika Autogeeniuse lähiringkonnast. Kaasaegse autoga linnast välja, loodusesse. Mõnus matk, kena värske õhk ja viispluss kogemus.

Tuled auto juurde tagasi ja mis ei tööta, on auto võti. Vajutad nuppe ja vaikus. Eriti reaalne on see asi külmaga. Mitte ainult, et ei saa autot käima, isegi autosse ei pääse. Jalad märjad, lapsed väsinud. Mida sa teed?

Mine ja loe KOHE manuaali

Tegelikult on enamikke tavaautosid võimalik ka füüsiliselt avada. Võtmepuldi sees on tavaliselt peidus ka päris võti. Ukselingi küljes või lähistel peaks leiduma ka võtmeauk, see on lihtsalt plastikkatte all. Igal autol on erinev lahendus.

Kui ukse oled lahti saanud, siis tõenäoliselt hakkab auto alarm tööle ja auto ei käivitu, sest immobilaiser on vaja maha saada.

Ka selleks on enamjaolt lahendus olemas. Näiteks Volkswagenil tuleb võti panna väga täpselt õige koha vastu roolisambal. Kui oled autos ja manuaal on ka olemas, siis on pool võitu käes. Püüa alarmil mitte end segada lasta ja uuri kasutusjuhendit või helista autoabisse/esindusse.

Autosse pääsemise jaoks ongi oluline teha kindlaks, kuidas puldi tõrke korral autosse pääseda ENNE, kui midagi juhtub. Tee seda kohe! Aga järgi ka alltoodud juhiseid.

Vaheta ennetavalt puldi patareid

Kui selle loo peale tekkis küsimus, kas ja millal sa üldse patareisid vahetasid viimati, siis ilmselt on sul mõistlik see nüüd ära teha. Ühe patarei eluiga on väga raske ennustada, kuna seda mõjutavad paljud tegurid, kaasa arvatud see, mitu korda olete pulti kasutanud ja mis ilm väljas on.

Osta autosse tagavara patareid

Need ei võta ruumi, aga võivad oluliseks osutuda isegi juhul, kui olete autoabi omale kutsunud. Ühel meile teadaoleval näitel saabus abi tunniajase autosõidu kaugusele kohale, aga ilma patareideta.

Hoia talvel pult ihu lähedal

Kui lähed talvel suusaringile või matkama, siis hoia pult võimalikult ihu lähedal ehk soojas. Välistaskus on külmumise ja patarei koolemine tõenäolisem.

Lisa patareivahetus korralise hoolduse nimekirja

Püüa meeles pidada, et kui saabub järjekordne korralise hoolduse aeg, palu vahetada ka patareid. Need ei pea tingimata tühjaks saama metsas või Eesti kaugeimas nurgas (kuigi Murphy seaduse järgi need seda teevad), aga ka kaubanduskeskuse parklas on tobe seista tumma võtmepulti klõpsides.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.