Hea nipp

Oluline teada: NATO konverents toob Tallinna kesklinna liikluspiirangud

Rubriiki toetab

Sel nädalavahetusel (16-18.09.2022) toimub Tallinnas NATO sõjalise kommitee konverents, millest võtavad osa alliansi riikide kaitsevägede juhatajad. See toob Liivalaia tänava ja Rävala puiestee ristmiku piirkonda reedest pühapäevani kestvad liikluspiirangud.

  • reede hommikul kell 8:00 suletakse liikluseks Rävala puiestee alates Kivisilla ristmikust kuni Liivalaia ristmikuni. Liikluseks suletakse vaid Liivalaia tänavale viiv suund, Kivisilla tänava poole suunduv liiklus jääb avatuks. Liikluspiirang kestab pühapäevani kuni kella 18:00 õhtul.
  • ühistranspordi peatus “Tornimäe” liigutatakse hotelli Radisson Collection ette. Ühistranspordi marsruute ümber ei suunata ja liiklusgraafikuid ei muudeta. Liikluskorralduse muudatusi tähistavad vastavad liiklusmärgid.
  • samal tänavalõigul korraldatakse osaliselt ümber ka jalakäijate liikumine, mida tähistavad samuti liiklusmärgid. Ülekäigurajad nii Liivalaia kui Kivisilla tänava poolses otsas on jalakäijatele avatud.
  • liikluspiirangud on kehtestatud ka Weizenbergi tänaval pühapäeval 18. septembril ajavahemikul kell 08:00-15:30. Liikluse paremaks reguleerimiseks ja korraldamiseks on ka seal piirkonnas väljas vastavad liiklusmärgid. Võimalusel soovitatakse sõidukitel vältida liikumist nimetatud piirkondades ja aegadel, et vältida ummikute tekkimist.

NATO sõjaline komitee kohtub kaitseväe juhatajate sessioonil kaks korda aastas NATO peakorteris Brüsselis ja kord aastas korraldab konverentsi üks liitlasriikidest. Arutatakse NATO operatsioone, missioone ja tegevusi. Lisaks antakse Põhja-Atlandi Nõukogule konsensusel põhinevat sõjalist nõu selle kohta, kuidas allianss saaks paremini ülemaailmseid julgeolekuprobleeme lahendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.