Hea nipp

Oluline teada: poolviltu äärekivile parkimine võib rehvidele laastavalt mõjuda

pargitud auto rehv talverehv
Foto: Geenius.

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Tihti tuleb kitsamates tänavates parkida sedasi, et kaks auto rehvi jäävad äärekivi peale ja auto jääb kalde alla. Selline parkimine on vahel vältimatu ning ei kujuta endast koheselt autole mingit kahju.

Tähele tasuks panna siiski seda, et kõik rattad oleksid kogu rehvipinnaga kindla pinna peal. Rehvi pooleldi õhku jätmine tekitab üleliigseid pingeid ning hakkab lõpuks kulutama rehvi sisekülge ja võib lõppeda rehvi enneaegse kulumise või purunemisega, mis suurel kiirusel võib olla vägagi ohtlik.

Äärekivid ja rehvid ei ole sõbrad

Tänapäeva rehvid suudavad vastu pidada üsna paljudele katsumustele, kuid rehvi sisekülg on endiselt selle kõige pehmem osa. Näiteks äärekivist üle sõites tuleks rattad hoida võimalikult sirgelt – nii, et rehvid roniksid üle takistuse mustripinnaga, mitte küljega.

Sama kehtib ka otse või diagonaalis äärekivide juurde parkides. Kõige parem oleks see, kui rehvi ja äärekivi vahele jääb veidi ruumi. Rehvi külg ei ole loodud kogu raskust üksi kandma, mistõttu tekitab valesti äärekivile parkimine liigset pinget ning lõhub lõpuks rehve. Samuti on oht pidevalt vastu äärekivi parkides kahjustada ka auto velgi.

Pikemaajaliseks parkimiseks tuleks ideaalis leida koht, kus sõiduk saab nelja rattaga stabiilsel pinnal püsida, kuna pidev viltu parkimine ja aukudest läbi sõitmine võib kahjustada lisaks rehvidele ka muid veermikuosi.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses