Hea nipp

Oma isiklikku autot saab nüüd Bolt Drive’i rakenduses teistele välja rentida, aga piirangutega

Rubriiki toetab

Nüüdsest on kõigil Tallinna autoomanikel võimalus oma auto Bolt Drive’i rakenduses teistele sõitjatele kasutamiseks välja rentida. Auto rentimise eest võib omanik teenida isegi üle tuhande euro kuus.

Pakkumisega liitunud inimeste autod renditakse Bolt Drive’i platvormil klientidele välja samamoodi nagu kõik teised autod. Bolt Drive’ile renditavad autod ei tohi olla vanemad kui 6 aastat ja nende läbisõit peab jääma alla 100 000 km.

“On palju inimesi, kes kasutavad oma autot ainult kord-paar nädalas ja 95% ajast seisab nende auto lihtsalt parklas. Palju mõistlikum oleks rentida need autod välja ja kasutada jagatud transpordivõimalusi siis, kui neil seda päriselt vaja on,” rääkis Bolt Drive’i globaalne juht Lukas Yla.

Hinnapiir on ees

Samas ei ole tegemist päris Turo või Autolevi moodi renditeenusega, sest Bolt on ette seadnud ka hinnapiiri.

Auto eest saadav renditasu sõltub auto margist, mudelist ja läbisõidust. Näiteks väiksemate autode eest nagu Toyota Yaris või Ford Fiesta võivad omanikud teenida igakuiselt kuni €510. Suuremate autode eest nagu Volkswagen Passat on ette nähtud kuni €720 kuutasu. Premium-mudelite väljarentimise eest on võimalik teenida kuni €1230 kuus.

Bolt Drive’i rakenduses jagatavad autod saavad täieliku kindlustuskaitse kogu ajaks, mil auto platvormil välja renditakse. Täiendava ohutusmeetmena saavad inimetele kuuluvaid autosid rentida ainult kasutajad, kes on vanemad kui 25 aastat ja kellel on juhiluba olnud vähemalt 2 astat. Bolt jälgib reaalajas sõidukite kiirust ja asukohta ja saadab hoiatused sõitjatele, kes kiirust ületavad.

Bolt paigaldab kõigisse rendiautodesse GPS seadmed ja katab kõik autode kasutuskulud, sealhulgas kütuse ja autopesu. Et olla kindel, et autod oleks tehniliselt korras, kontrollivad Bolti esindajad neid igal nädalal.

Kaks erinevat paketti

Autoomanikud katavad endiselt autode pikaajalise hooldusega seotud kulud, näiteks tehnohoolduse, rehvivahetuse ja sellised parandustööd, mis ei ole seotud auto välja rentimisega Bolt Drive platvormil.

Inimestel, kes soovivad oma auto Bolt Drive’i platvormil välja rentida, tuleb individuaalse sissetuleku plaani saamiseks ära täita Bolti veebilehel olev ankeet. Autoomanikud saavad valida kahe teenimisviisi vahel: garanteeritud sissetulek või kombinatsioon sissetulekust ja Bolt Drive’i kasutusajast.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.