Pärnu parkimislube saab alates veebruarist linna kodulehelt

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Alates 1. veebruarist korraldab Pärnu linna avalikul tasulisel parkimisalal parkimist Pärnu linnavalitsus ja elektroonilisi parkimislube saab soetada linna veebilehe kaudu. 

Veebilehelt parnu.ee leitavas iseteenistuses saab esitada nii tasuliste kui tasuta parkimislubade taotlusi. Keskkonda on võimalik siseneda ID-kaardi, Smart-ID, Mobiil-ID või pangalingi kaudu, teatas Pärnu linnavalitsus.

Pärast tasulise parkimisloa taotluse esitamist saadetakse e-postile arve ja kui see on tasutud, saadetakse e-postile teavitus parkimisloa kehtima hakkamise kohta. Kes on parkimisloa varem ostnud, saab viis päeva enne loa kehtivuse lõppu meeldetuletuse, et parkimisluba hakkab peagi aeguma.

Parkimispileteid saab edaspidi soetada parkimisautomaatidest, bussijaama R-kioskist või linnavalitsusest. Parkimispileti eest saab linnavalitsuses tasuda pangakaardiga. Lisaks on võimalus kasutada mobiilset parkimist või parkimisäppi. 

Parkimisload ja -piletid kehtivad ainult Pärnu linna avalikul tasulisel parkimisalal. Eraparklate omanikud võivad kehtestada teistsugused reeglid, mis on kirjas parkla sissepääsu juurde paigaldatud infotahvlitel. 

Parkimislube hakkavad alates 1. veebruarist kontrollima linnamajanduse osakonna menetlejad, seni tegid seda Pärnu haldusteenuste töötajad. Pärnu haldusteenuste kodulehelt alates veebruari algusest parkimislube osta ei saa. Ka vaideid viivistasu otsuste kohta on edaspidi võimalik esitada Pärnu linna iseteeninduse kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.