Politsei: kergliikurid on mõeldud sõitma jalakäijatega samas keskkonnas ja sellest on tingitud ka nõuded võimsusele ja kiirusele

Foto: Liiklusjärelvalvekeskus

Rubriiki toetab

Teisipäevase kohtuotsusega võttis Riigikohtu kriminaalkolleegium seisukoha, mille kohaselt väliselt kergliikurit meenutav elektriline tõukeratas, mille valmistajakiirus on suurem kui 25 km/h, või mille võimsus on suurem kui 1 kilovatt, ei ole kergliikur, vaid mootorsõiduk, kirjutab politsei sotsiaalmeedias.

  • Riigikohtu lahend on täies ulatuses loetav veebilehel: https://www.riigikohus.ee/et/lahendid?asjaNr=4-22-4021/42
  • Mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus.
  • Liikluses osalev mootorsõiduk peab olema registreeritud. Sellist mootorsõidukit, mida pole lubatud registreerida, ei tohi ka liikluses juhtida. Näites ka karti ja vormelit ei saa arvele võtta.

Kergliikurid on mõeldud sõitma jalakäijatega samas keskkonnas ja sellest on tingitud ka nõuded võimsusele ja kiirusele. Senine praktika tänaval kontrollitud elektriliste tõukerataste puhul on kahjuks näidanud, et kiirusepiiraja on sõidukitel üldjuhul eemaldatud.

Nii mõnelgi juhul on selle tulemusena jäänud juhil pooleli juhtimisõiguse taotlemine, sest esmane juhtimisõigus väljastatakse vaid isikule, kellel ei ole kehtivat karistust juhtimisõiguseta sõidu eest.

Enne kergliikuri ostmist/sõidukiga liikluses osalemist, veendu, et sellise sõidukiga üldse tohib avalikus liikluses osaleda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.