Hea nipp

Politsei selgitab, kuidas liigelda keerulisel Telliskivi-Kopli-Malmi tänava ristmikul Tallinnas.

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Rubriiki toetab

Tegemist on ühe järjekordse keeruka lahendusega, mida oleme lahanud ka oma “Lolli liiklussõlme” rubriigis. Kas ja mida annaks seal paremaks teha, loe SIIT. Seniks aga tuleb lihtsalt teada, kellel on eesõigus ja kuhu tuleb liikuda. Selleks on Liiklusjärelevalvekeskus avaldanud selgitava postituse ja joonise.

  • juht peab andma teed trammijuhile, kui sõiduki ja trammi liikumisteed lõikuvad ja liikluskorraldusvahendid ei määra teisiti
  • liiklusmärk „Kohustuslik sõidusuund paremale“ kuulub kohustusmärkide hulka ja sõita tohib vaid noolega näidatud suunas!
  • Kopli tänaval Balti jaama poolt tulijad, kes tahavad pöörata Telliskivisse, peavad andma teed trammile JA Kopli tänaval Kopli poolt tulijatele.
  • juhid, kes soovivad sõita Telliskivist Malmisse, peavad teed andma trammile ja Kopli tn Balti jaamast tulijatele. Seal juures tuleb tähele panna, et ristmiku ületamise võimalust ei jäädaks ootama trammiteele.
  • hea soovitus juhtidele, kes tulevad Kopli tn Balti jaam suunast ja tahavad pöörata Telliskivisse – kui näete, et Kopli tn teisest suunast lähenevad autod, kes saavadki pöörata ainult paremale ja kellele peale nagunii teed andma, siis on mõistlik natuke kaugemal oodata, et anda võimalus Telliskivi->Malmi suunal liikujatele ristmik ületada.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmetel juhtus sellel ristmikul 2021. aastal 9 liiklusõnnetust ja käesoleva aasta esimesel poolaastal on õnnetusi juhtunud 4.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.