Politsei selgitab: kuidas liigelda Toompuiestee ja Falgi tänava ristmikul?

Vasakule pöörates tuleb teed anda Falgi teelt tulijatele, kes paremale pööravad. Samuti tuleb jälgida jalakäijad parempööret sooritades.

Rubriiki toetab

Täpsemalt siis on tegemist Toompuiestee/Falgi tee/Paldski mnt ristmikuga Tallinnas, kus on paljudele vaja “puust ja punaseks” meeldetuletust, kellel on eesõigus ja kuhu võib pöörata.

Esimesena rõhutatakse vana tõde – vasakpööret sooritades ära unusta, et otse tulijal on eesõigus ning pöördel ära unusta jalakäijad/jalgrattureid!

  • sõiduki juht peab andma teed vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale, kui liikluskorraldusvahend ei määra teisiti
  • juht, kes on kohustatud liiklusreeglite või liikluskorraldusvahendi kohaselt andma teed, peab sõidukiiruse vähendamisega või seismajäämisega selgelt andma märku, et ta kavatseb järgida tee andmise kohustust
  • juht peab andma teed jalakäijale, jalgratturile, kergliikurijuhile, robotliikurile, kes ületab sõiduteed, millele juht pöörab, kui teeandmise kohustus ei ole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel moodustasid sellel ristmikul 2021. aastal suurima osa õnnetused, mis on seotud pikivahe hoidmisega, järgnesid õnnetused pöördel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.