Politsei selgitab: millal võib patrullauto sõita kõnniteel, ühistranspordirajal või parkida keelumärgi all?

Pilt on illustreeriv.

Rubriiki toetab

Teema ajendiks on sagedased murekõned, mida häirekeskusesse tehakse – miks sõidab auto, millel vilkurid ei põle, ühistranspordirajal; pargib kõnniteel, ohutussaarel või keelava märgi all ja kõigele lisaks mõõdavad kiirust kollase vestita töötajad?

Seadus ütleb, et ühissõidukirajal võib sõita eritalituse sõidukiga, kui täidetakse tööülesandeid. (LS § 37 lg 2). Tööülesanded võivad olla ka sellised, mis ei vaja siniste märgutulede kasutamist.

Samuti tohib eritalituse sõidukiga sõita kõnniteel, jalgteel, jalgrattarajal, jalgrattateel, jalgratta- ja jalgteel, ohutussaarel ja eraldusribal ning peatuda ja parkida kohtades, kus parkimine ja peatumine on keelatud, või kõnniteel, jalgteel, jalgrattarajal, jalgrattateel, jalgratta- ja jalgteel, ohutussaarel ja eraldusribal juhul, kui täidetakse tööülesandeid ja ülesande täitmine sõiduteelt ei ole võimalik.

Eritalituse sõiduki juht peab sõitmisel ja sõiduki peatumisel või parkimisel tagama liikluse ohutuse ning peatatud või pargitud sõiduk ei tohi takistada teisi liiklejaid. (LS § 45 lg 11).

Ka maaomaniku luba ei ole teatud juhtudel vaja

Tööülesandeid täitev politseiametnik, kiirabitöötaja ja abipolitsenik tohib jalgrattaga kõnniteel sõita (LS § 32 lg 3 p 5). Maastikusõidukiga maastikul, ranna- ja kalda piiranguvööndis liikudes võib politseiametnik seda tööülesannete täitmisel teha maaomaniku või -valdaja loata (LS § 153 lg 4 p 1).

Liiklusjärelevalvet võib teostada avalikult politseivärvides sõidukiga, varjatult eritunnusteta sõidukiga, eritunnusteta riietuses, teisaldatava või statsionaare tehnilise vahendiga. Liiklusjärelevalvet võib teostada ka kombineeritult ja liiklusalase politseioperatsiooniga (LS § 199).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.