Hea nipp

Politsei tabas järjekordse Leedu autovarga. Kuidas ennast kaitsta?

Foto: Scanpix

Rubriiki toetab

Jaanuari keskpaigas varastati Haaberstis ridamaja eest 50 000 eurot maksev sõiduauto BMW. Politsei sai kiiresti jälile, et sõidukijuht on Eestis jõudnud lahkuda. Info edastati Läti politseile, kes kiirelt tegutsesid ning pidasid auto koos seda juhtinud 24-aastase mehega kinni juba samal hommikul enne kella kaheksat.

Kuidas seda vältida, eriti kui sul on moodne võtmevaba käivitus? Politsei annab nõu:

Peamiselt tegutsevad autovargad öösiti. Kui märkad enda naabruskonnas ebaharilikku tegevust, näiteks aeglaselt liikuvaid sõidukeid, kahtlaselt käituvaid võõraid inimesi, siis edasta info koheselt numbrile 112.

Kui viibid kodus ja sinu autol on võtmevaba käivitussüsteem, siis selle signaali takistamiseks soovitame soetada selleks spetsiaalsed kotid või asetage võtmed kinnisesse metallkarpi. Nii ei saa vargad võtme signaali pikendada ega sõidukit varguse eesmärgil käivitada.

Lülita võti ööseks välja

Seda võimalust pakuvad mõned autotootjad ning teatud nupukombinatsioonide vajutamisel lülitab võti enda saatja välja. Kõige mõistlikum on esimese asjana küsida autoesindusest nõu ja seal osatakse öelda, kas tootja poolt on mingid nipid sisse ehitatud.

Oma kodukohta saad turvalisemaks muuta ka kaameratega, mis on esmane heidutusvahend varastele. Kui eramaja pole, siis kasuta võimalikult hea nähtavusega parkimiskohti, kõrvalmajade kaamerate vaateulatust või lihtsalt kohta, kus oleks pätil võimalikult ebamugav askeldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.