Politsei tuletab mootorratturitele meelde ohutusreegleid

kuvatõmmis politsei videost

Rubriiki toetab

Ilusad ilmad on meelitanud mootorrattureid juba hooaega alustama. Selleks, et sõit mööduks turvaliselt tuletab politsei meelde ohutusreegleid:

 • Tuleta meelde, millal viimati mootorrattaga sõitsid. Suure tõenäosusega on pidevast mootorratta kasutamisest üksjagu aega möödas ja oled kevadeks natuke „roostes“. Alusta rahulikult. Ka motopolitsei alustab igal aastal hooaega soojenduskoolitustega.
 • Arvesta, et kevadise tänavapuhastusega on alles alustatud, teedel on veel küllalt liiva, kruusa ja tolmu.
 • Sinu sõidukil ei ole turvapatju, turvatalasid, energiat neelavat keret jne, on vaid see varustus, mis on Sinu seljas. Ära hoia selle pealt kokku ja kasuta seda ka siis, kui sõidad 200 meetrit poodi piima järele. Tee ennast nähtavaks. Erksavärvilised riided võivad Sind nii mõnestki ohuolukorrast päästa.
 • Lähtu põhimõttest, et teised liiklejad ei näe Sind. Autojuht on mitmeid kuid harjunud vaatama vaid teisi autosid ja mootorrattur on tema liikluspildis „uus“ nähtus.
 • Hoia pikivahet! Löökaugud, esemed teel jne võivad jääda autole täpselt sõidujälje vahele, jäta ruumi reageerimiseks. Üldjuhul saab auto ohuolukorras kiiremini seisma kui mootorratas- piisav pikivahe on Sinu parim sõber.
 • Lepi “seljakotiga” reeglid kokku. Sina vastutad ka tema eest.
 • Loud pipes save lives- ei kehti mitte igas olukorras ja foori taganat piirajasse kiirendades sõpru juurde ei saa. Foor tavaliikluses ei tähenda stardilippu.
 • Tänavad ja avalikud teed ei ole mõeldud võidusõitmiseks ja oma võimete proovilepanekuks. Juba väike erinevus liikumiskiirustes omab suurt mõju pidurdusteekonna pikkusele. Ka väga kogenud liikleja ei suuda õigesti hinnata läheneva „raketi“ liikumiskiirust, kui lubatu ja reaalse vahel võib kasutada juba korrutusmärki. Kahjuks alustavad nii mõnedki mootorratturid hooaega sellega, et viivad oma juhiloa Jaanipäevaks Transpordiametisse pikemaks ajaks hoiule.
 • Tühi tee võib ju olla väljakutsuv, kuid olenevalt aastast 5-7 protsenti mootorratturite õnnetustest moodustavad kohtumised loomaga. Ehk paneb see natuke mõtlema?
 • Jäta ruumi nii enda kui teiste eksimustele. Ka parimad eksivad. Näita liigeldes head eeskuju.
 • Veendu hooaega alustades, et ratas on tehniliselt korras ja on olemas kehtiv liikluskindlustus ning tehnoülevaatus.

Mullu juhtus mootorratta osalusel 111 liiklusõnnetust, milles sai 104 liiklejat vigastada ja hukkus kolm. Liiklusõnnetustes süüdlaseks ligi 74 protsenti juhtudest mootorrattur ja 24 protsenti juhtudest autojuht.

“Valdaval juhul põhjuseks oludesse mittesobiv sõidukiirus. ja kontrolli kaotus sõiduki üle. Nii mõnelgi juhul võis vigastuste põhjuseid otsida ka eelnevalt tarvitatud alkoholist või juhtimisõiguse puudumisest ning oli ka juhte, kes arvasid, et nende pea kiivrit ei vaja,” kirjutas politsei sotsiaalmeedias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.