Hea nipp

Rakendus Porsche Roads aitab leida lähedal olevaid ägedaid sõiduteid ning toimib ka Eestis

Foto: Karl-Erik Idasaar

Rubriiki toetab

Autoga reisimise suureks plussiks on suurtest, tiheda liiklusega maanteedest eemale jäävate uute kohtade ja teede avastamine. Kui te ei jaksa Google Mapsis näpuga järge pidada, kus need kõige käänulisemad teed on, tuleb appi Porschega koostöös loodud äpp Roads.

Ennekõike peab mainima, et Roads on saadaval vaid iOS-iga Apple’i toodetel. Kahjuks on Androidi kasutajad mingil põhjusel kõrvale jäetud. On olemas ka veebibrauseris toimiv lahendus, kuid kogu äpi funktsionaalsust sellel pole ning sõidu ajal sülearvutist marsruuti jälgida on pigem keeruline.

Nagu paljud varem loodud autoentusiastidele mõeldud häid sõiduteid kaardistavad äpid toetub ka Roads suuresti kogukonna panusele. See tähendab, et häid tulemusi leiad siis, kui rakenduse kasutajad on kaardistanud potentsiaalseid huvitavaid sõiduteid.

Roadsi huvitav funktsioon on näiteks marsruudi automaatne koostamine. Kui ei leia sobivat, juba teise kasutaja poolt pakutud huvitavamat teelõiku, mis ümbruskonnas sobiks, saab äpp selle sulle ise teha.

Sihtkoha ning soovi korral mõne vahepeatuse sisestamise järel genereerib Roads marsruudi, mis peaks olema kurvilisem ja kus on huvitavam sõita, kui mööda maanteed sirgjoones kulgeda.

Sarnase äpi genereeritud marsruudi leiab ka “nädala marsruudi” alt, mis on sinu hetke asukoha kandis loodud väiksem ringreis. Tallinnas Järve kandis olles pakkus äpp, et kõigepealt võiks sõita lõunasse kuni Sakuni, sealt keerata ida poole ning läbi Paekla ja Nabala jõuda Tartu maanteeni, sealt peaaegu Arukülla ning siis suunduda tagasi Tallinnasse Järve kanti.

“Nädala marsruut” on äppi enda poolt genereeritud sinu kandis olev pooleteise tunnine ringreis

Selline ringreis peaks aega võtma umbes poolteist tundi, kuid tean, et kui alguses rohkem alla lõuna poole minna ning asuda ida poole sõitma Prillimäest, jäävad tee peale väga kenad sõiduteed läbi Pahkla, Tuhala ja tagasi Kiili suunas läbi Sõmeru.

Seega kohaliku autoentusiasti teadmisi äpp asendada ei pruugi, kuid see on üsna hea algus pisut huvitavamate teede avastamiseks, kui ise liiga palju vaeva näha ei viitsi või kui oled sattunud kanti või riiki, mida üldse ei tunne.

Proovi ise järele ja laadi Porsche Roadsi äpp alla siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.