Puust ja punaseks kõik, mis puudutab kõnniteel parkimist ja peatumist

Foto: Liiklusjärelevalvekeskuse Facebook

Rubriiki toetab

Meeldetuletus teemal, mis autojuhtidel ikka ja jälle meelest kipub minema – parkimine kõnniteel. Politsei teeb taas puust ja punaseks ette:

  • LS § 20 lg 4 p 3 kohaselt tohib mootorsõidukit parkida osaliselt või täielikult kõnniteel, kus seda LUBAB asjakohane liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale sõiduteest KAUGEMAL kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.
  • kõnniteel võib juht PEATUDA sõiduki ka veose laadimiseks, jättes jalakäijale vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.
  • sõidukit ei tohi peatada kohas, kus peatatav sõiduk teeb võimatuks teiste sõidukite liikumise või takistab jalakäijaid. Sõiduki peatamine jalgrattarajal on keelatud. Peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks.
  • kollane teekattemärgis „Peatumiskeelu joon” tähistab kohta, kus sõidukite peatamine ja parkimine on keelatud.
  • ohutulede kasutamine ei anna õigust peatuda/parkida. Ohutulesid tuleb kasutada hädapeatumise korral. Tuttava ootamine/poes käimine ei ole hädapeatumine. Kas teadsid, et hädapeatumise korral kohas, kus peatuda/parkida ei tohi, tuleb sellest LS § 61 lg 1 kohaselt teavitada politseid või teeomanikku?
  • LS § 45 lg 11 lubab eritalituse sõidukiga peatuda ja parkida kohtades, kus parkimine ja peatamine on keelatud, kui täidetakse tööülesandeid.

“Ma ainult korraks…” ei ole hea vabandus. Valesti parkides/peatudes võid ohutu seada nii teised sõidukijuhid kui ka kõnniteel liikujad. Leia palun ohutu ja lubatud koht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.