Hea nipp

Sõitsid elektriauto täiesti tühjaks? On üks nipp, mis sind päästa võib!

Hyundai Kona electric oli esimene elektriauto Eestis, mis maksab alla 40 000 euro ja sõidab kuni 450 kilomeetrit ühe laadimisega.Foto: Geenius Meedia

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Te teate tegelikult seda vastust ja ilmselt olete sellist lahendust kasutanud näiteks telekapuldil. Selgub, et see võib toimida ka elektriauto puhul.

Norrakad tegid just suure elektriautotesti, kus talvistes oludes prooviti reaalset sõiduulatust ning sõideti akud täiesti nulli. Norra autoföderatsiooni NAF kommunikatsiooninõunik Nils Sødal jagas testi juures nõu:

“Kui su elektriauto on nii tühi, et enam edasi sõita ei saa, siis lülita kõik välja ja lase autol seista. Võib olla tund, võib olla pool tundi. Seejärel proovi uuesti sõitma hakata. Võib juhtuda, et saad liikuda veel näiteks kilomeeter või paar. Võib olla isegi 500 meetrit on täpselt see maa, mis on laadijast või kodust puudu.”

Ehk siis nagu telekapuldil võtad korraks patareid välja ja lased oodata, nii võib proovida ka autoga. Kui ilm ei ole just rajukülm ja oodata väga ebamugav, siis autoabi või puksiiri tellimise raha võib õnnestuda kokku hoida.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.