Hea nipp

Sul on rohkem kui üks sõiduvahend? Kontrolli kohe, kas nende liikluskindlustus üldse kehtib

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saadab homme üle 3 000 meeldetuletuse mootorratta- ja mopeediomanikele, kel on liikluskindlustuse leping sõlmimata. Enne kevadise sõiduhooaja algust tuleb veenduda, et sõiduk on töökorras ja liikluskindlustus olemas.

Möödunud aastal põhjustati liikluskindlustuse lepinguta 500 liiklusõnnetust, mis on kaks protsenti kõikidest õnnetustest. Liikluskindlustuseta sõidukitega tekitatud kahju oli 1,7 miljonit eurot. Kui juhil puudub liikluskindlustus ja ta põhjustab õnnetuse, siis nõutakse kannataja kahjud samuti juhilt sisse. Seega maksad nii enda kui ka teise auto remondi kinni.

LKF-i juhatuse liikme Lauri Potsepa hinnangul suureneb kevadeti oht sõita ilma liikluskindlustuseta. „Mida soojemaks ilmad lähevad, seda rohkem võetakse kasutusele talvekorteris olnud sõidukid – mootorrattad, mopeedid, hobiautod, paadihaagised. Kevad on tihti ka uue sõiduki soetamise aeg ning selle kordasättimise ja asjaajamiste käigus võib kindlustus kergesti ununeda,“ ütles Potsepp.

Kümneid tuhandeid meeldetuletusi

LKF saatis mullu 20 000 meeldetuletust neile, kes jätsid liikluskindlustuse lepingu uuendamata. Sundkindlustuse vältimiseks saadeti üle 70 000 meeldetuletuse.

Potsepa sõnul ununeb tihti liikluskindlustus, kui minnakse kevadel mootorrattaga esimest sõitu tegema või talveks garaaži pandud autot proovima. „Sõiduk võib liikluskindlustuseta seista kuni 12 kuud alates viimase lepingu lõppemisest. Enne sõitmist tuleb kindlasti kontrollida, kas sõiduk on tehniliselt korras ja kindlustus on kehtiv,“ rõhutas Potsepp.

Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida lihtsa päringuga LKF-i kodulehel ja kindlustuse hindu võrrelda veebikalkulaatori abil. LKF-i meeldetuletuste kättesaamiseks tuleb eesti.ee e-post suunata oma igapäevasele meiliaadressile. Kuidas seda teha, loe siit.

Kasko ei päästa

Inges Kindlustuse juhatuse esimees Voldemar Vaino rõhutas, et kaskokindlustus ei asenda liikluskindlustust. „Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus, mis hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule. Kaskokindlustus ehk sõidukikindlustus on aga auto, mootorratta, haagise või muu sõiduki vabatahtlik kindlustus. See hüvitab põhjustaja enda autole tekkinud kahju, näiteks liiklusavarii, loodusõnnetuse või varguse tagajärjel,“ ütles Vaino.

Toimetas Tarmo Tähepõld

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.