Hea nipp

Tallinna kesklinna suur liiklussõlm läheb pea aastaks remonti. Mida peab autojuht arvestama?

Rubriiki toetab

Lähinädalatel saab alguse ligi aasta kestev rekonstrueerimine Jõe ja Pronksi tänavatel, mis saavad peale valmimist täielikult uue ilme. Ehitustööde avalik tutvustus toimub neljapäeval, 29. septembril kell 18.00 Tallinna Ülikooli Mare majas (Uus-Sadama 5).

„Alustame ehitustöödega Pronksi tänava Narva maantee ja Raua tänava vahelisest lõigust, mis on 10. oktoobrist liiklusele suletud,“ sõnas abilinnapea Vladimir Svet. „Loodame, et valdav osa Jõe ja Pronksi tänava ehitustöödest valmib juba suveks ning järgmiseks sügiseks on tehtud ka kõik viimased viimistlustööd.“

Esmaspäeval, 3. oktoobril alustatakse esimese etapi ettevalmistusega Pronksi tänava Narva maantee ja Raua tänava vahelisel lõigul (välja arvatud ristmikud) ning nädal hiljem, 10. oktoobril, suletakse see tänavalõik liiklusele. Kuna tegemist on lõiguga, kus on rohkesti väljavahetatavaid maa-aluseid tehnovõrke, siis hõlmab ehitus kogu sõidutee laiust.

Kõnniteed jäävad jalakäijatele avatuks ning tööde ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.

Mõlema tänava liiklusruum on plaanis täielikult ümber kujundada. Rekonstrueerimisele läheb kogu maa-alune osa ning välja vahetatakse kõik vee-, gaasi- ja elektrivarustuse ning kanalisatsioonisüsteemid. Uuendatud tänavaruum saab ka moodsa valgustuse.

Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed ning jalakäijatele vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Lisaks rajatakse mõlemale tänavale rohkem haljastust ja istutatakse tänavaäärtesse kokku 43 puud ja 1372 põõsast.

29. septembril kell 18.00 toimub Tallinna Ülikooli Mare maja auditooriumis M134 (Uus-Sadama 5, sissepääs Tuukri ja Uus-Sadama poolt) avalik kohtumine, kus tutvustatakse detailsemalt rekonstrueerimisega seonduvat ajagraafikut ja etappe, ajutist liikluskorraldust, kinnistutele pääsemist ja muud töödega kaasnevat olulist infot. Kohtumisel osalevad ja küsimustele vastavad Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Kesklinna Valitsuse ning töövõtja – AS KE Infra – esindajad.

Täpsem info ja liiklusskeemid on leitavad SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.