Hea nipp

Tallinnas on tänavu teisaldatud üle 400 mahajäetud sõiduki, menetluses veel sadu autosid

BMW teisaldamine Puhangu tänaval. Foto: Mupo

Rubriiki toetab

Munitsipaalpolitsei eestvedamisel on sel aastal Tallinna linnaruumist kõrvaldatud 428 autoromu ja töös on veel 275 sõiduki menetlemine. Seeläbi vabanevad linnas väärtuslikud parkimiskohad ja paraneb tänavahoolduse kvaliteet.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti nõudel on sellel aastal omanikud ära viidud 143 romu ja 285 nn uinuvat sõidukit ning Mupo on utiliseerimiseks üle andnud 36 ja romusõidukite parklasse teisaldanud 34 sõidukit. Kõige rohkem on sõidukeid teisaldatud Lasnamäe (162), Mustamäe (76) ja Põhja-Tallinna (66) tänavatelt. Kõige enam on autoromusid magalapiirkonnades, nagu Õismäe, Mustamäe, Lasnamäe ja Põhja-Tallinn ning kõige vähem kesklinnas, kus parkimine on tasuline.

“Kui meile laekub teade autoromu kohta, siis asub inspektor sõiduki tausta uurima ja püüab sõiduki omanikuga ühendust saada, et välja selgitada, miks auto seisab. Kui see ei õnnestu või kui autoomanik ei vii autot ära, siis saab Mupo reageerida väärteomenetlusega ja teisaldada auto Lasnamäel asuvasse romuautode parklasse,“ ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

Tallinna heakorra eeskirja mõistes romu on sõiduk, millel puuduvad mehaanilised osad, kereosad, autoklaasid või rattad ja mis oma välimusega rikub ümbruskonna ilmet, puhtust või heakorda ja mis võib olla keskkonnaohtlik. Uinuv auto on Mupo mõistes pikalt seisnud sõiduk, mis on korrektselt pargitud ja millel ei esine romutunnuseid, mis ei jää kellelegi jalgu ega ole ohtlik.

Autoomanikud saavad tellida oma vana auto äravedu, helistades Autolammutuste Liidu telefonile 57877233 või Kuusakoski tasuta lühinumbrile 13660.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.