Tänasest tõusid valesti parkimise puhul määratavad rahatrahvid tuntavalt

Foto: Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet

Rubriiki toetab

Tallinna Munitsipaalpolitsei ehk mupo tuletab meelde, et alates tänasest tõusid valesti parkimisega määratavad hoiatustrahvid tuntavalt.

Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere sõnul toob seadusemuudatus sisuliselt kaasa parkimistrahvi kahekordistumise: „Keelatud kohas või liikluskorraldusvahendiga ettenähtud parkimiskorda või -viisi rikkudes karistatakse nüüd rahatrahviga 40 eurot ning kui see on ohtlik teistele liiklejatele või häirib oluliselt liiklust rahatrahviga 80 eurot“.

Toompere sõnul moodustavad mupo korrapidajale tehtavatest väljakutsetest valesti parkimised ca 70-80 protsenti.

„Palume autojuhtidel olla eriti tähelepanelikud ja jälgida liiklusseaduses kehtestatud parkimisnõudeid,“ ütles Toompere. „Eesmärk ei ole trahvimine, vaid inimeste seaduskuulekuse kasvatamine aga kahjuks tuleb seda mõningatel juhtudel teha läbi hoiatustrahvi. Esimesed 40-eurosed trahvid mupo inspektorite poolt on juba ka vormistatud. Loodame, et liiklusseaduse muudatus aitab kaasa õiguskuulekuse paranemisele meie liikluses“.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.