Tasub teada: kui palju mõjutab külm ilm rehvirõhku?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Rehvirõhku on mõistlik kontrollida vähemalt korra kuus (alati külmade rehvidega!) või siis hoopis suuremate temperatuurilanguste korral, mida iseloomustab praegune aastaaeg.

Kui avastad, et õues on võrreldes eelmise õhtuga parajalt külmem ning rehvid ei käitu sõites päris nii nagu enne, siis on alust kahtlustada ilmastikupõhist rehvirõhu langemist.

Ameerika Ühendriikide rehvitootjate tehtud uuringute alusel eksisteerib nn 10 kraadi reegel, kus selles temperatuurivahemikus kaotavad rehvid oma rõhust 1-2 PSI (pounds per square inch) ühikut, mis tõlgendub umbes 0,1 bar ühikuna. Seega ei pea tingimata kartma, et rehv õhust tühjaks jookseb, tegu võib-olla lihtsalt temperatuuripõhise muutusega.

Kõige targem on rehvirõhku kontrollida siis, kui rehv on külm. Kuumaks sõidetud rehvidel ei tohiks kindlasti rõhku kiirelt alandada, sest jahtudes võib nende rõhutase kukkuda alla kindlaks määratud miinimumrõhu.

Rehvirõhku saab kontrollida kas tanklates või uuematel autodel läbi rehvirõhu anduri. Tootja poolt kindlaks määratud rõhunumbrid on tavaliselt kirjas auto ukse siseküljel, bensiiniluugil või hooldusraamatus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.