Hea nipp

Teadusega tõestatud: kuidas saada udused autoaknad kiiresti selgeks?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Endine NASA insener ja mõned aastad oma YouTube’i kanalit pidanud Mark Rober läheneb ka igapäeva probleemidele teaduslikult, et leida parimaid lahendusi. Sama võttis ta ette ka seestpoolt uduseks läinud autoakendega.

Lükka temperatuur ja puhurid põhja oleks ju esimene reaktsioon. See on muidugi ka õige, aga kas konditsioneer peaks olema sees või väljas? Kas peaks laskma kliimasüsteemil kasutada vaid auto sisemist õhku ja kas akenda avamine aitab kah?

Mark Rober vastab kõikidele küsimustele, pärast pidevalt samades tingimustest uduste autoakende selgeks puhumist auto enda kliimasüsteemiga.

Kokkuvõttes on järgmised 4 punkti kõige olulisemad.

  1. Pane auto puhurid kõige soojema temperatuuri ja suurema võimsuse peale
  2. Lülita konditsioneer sisse
  3. Lase autol võtta õhku ka väljast
  4. Võimalusel ava küljeaknad väikese piluga

Kui esimene punkt on üsna loogiline seletab selle loogikat fakt, et soe õhk kannab rohkem niiskust. Seega suudab soojem õhk lihtsamini ära viia niiskuse, mis on uduna kogunenud sinu esiaknale.

Viimased kolm punkti aitavad üldisele auto sisemuse õhu kuivatamisele, sest konditsioneer kuivatab õhku. Väljast peab sisse laskma õhku, mis oleks kuivem kui auto sees, millele aitab kaasa ka natuke avatud aknad.

Pikemaid seletusi näed ja kuuled Mark Roberi poolt, mispärast lähevad autoaknad seest uduseks ning, kuidas seda kõige tõhusamalt lahendada. Vaata YouTube’i videot siit:

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.