Hea nipp

Teeme selgeks: kuidas krokodillidega õigesti autole voolu anda?

Foto:Shutterstock.

Rubriiki toetab

Krokodillidega voolu andmine ehk maakeeli “täku andmine” võib mõne tühja akuga sõiduki omaniku hädast päästa. Kuidas seda teha?

Autole täku andmiseks läheb vaja käivituskaableid ning teist, täis akuga sõidukit. Mõlemad masinad tuleks parkida nende akude asukohti arvestades üksteise võimalikult lähedale.

Punane ehk pluss-kaabel tuleb esmalt ühendada autode akude pluss-klemmidega. See järel tuleb võtta must kaabel ning ühendada selle üks ots täis akuga auto miinusklemmiga ning teine ots ükskõik millise mootoriruumis asuva metallist osaga.

Kohe ei maksa tühja autot muidugi käivitama joosta, targem on lasta sellel minut või paar laadida. Enne käivitamist soovitatakse ka täis akuga autos süüde välja keerata. Kui tühi auto ei taha ikka käivituda, võib probleem olla mujal kui akus.

Eemaldamisel tuleb esmalt ära võtta must, siis punane kaabel. Kaablite puhul tuleks jälgida ka nende seisukorda ning katkiste või kuidagi narmendavate juhtmete korral tuleks kindlast soetada uued kaablid, näiteks mõnest tanklast.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.