Hea nipp

Üks hea nipp, kuidas põhja peale kinni jäänud autot liikuma saada

Rubriiki toetab

Talv on küll peaaegu läbi, aga paksu, rasket ja sulavat lund on veel palju ning kohe järgneb mudahooaeg.

Auto võib olla ükskõik, mitme ratta veoga ja võimas, aga kui sul on ta õnnestunud põhja peale kinni sõita ja rattad ei puutu enam hästi maad, siis on jama majas. Isegi teise autoga tirimine või 6 mehega lükkamine ei tarvitse aidata.

Kaevata on samuti raske, eriti kui tegu pole lume vaid mudaga. Jagan ühte nippi, mis mind mõni aasta tagasi hangest päästis. Sellel lahenduseni jõudsime alles tunnike peale tulutut kaevamist ja lükkamist.

Põhjale võib jääda ka võimas nelikveoline

Tungraud unustatakse sageli ära

Kasuta tungrauda. Püüa leida mõni kivi või puutükk, millele tungrauda toetada. Siis tõsta ettevaatlikult autot ülespoole. Arvesta, et tungraud ei ole ilmselt väga kindlal pinnasel ja vaata, et keegi auto all ei askelda, näiteks labidaga.

Kui ratas on õnnestunud maast lahti saada, siis hakka sinna alla asju panema. Oksi, kive, lauatükke või kasvõi kinnitambitud lund. Seejärel lase auto alla ning vajadusel korda protseduuri mõne teise rattaga.

Sellisel kombel on auto kõrgemal, põhi ei hoia enam kinni, raskus on taas ratastel ning võib saada piisava hoo, et rumalast olukorrast välja pääseda. Ka teise autoga tõmbamine on siis tulemuslikum.

Salvesta endale see nipp kuhugi mälusoppi. Varem või hiljem võib osutuda päästvaks, nagu minul.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.