Hea nipp

Üks hea nipp, kuidas kapitaalselt põhja peale kinni jäänud autot liikuma saada

Rubriiki toetab

Talv on täie hooga peal ja lumekiht aina kasvab. Millal see linnast ära vedada jõutakse, on raske öelda. Maal ilmselt ei veetagi.

Auto võib olla ükskõik mitme ratta veoga ja võimas, aga kui sul on õnnestunud ta põhja peale kinni sõita ja rattad ei puutu enam hästi maad, siis on jama majas. Võin isiklikust kogemusest kinnitada, et isegi ülivõimekas Land Rover Defender 90 vajas meie proovisõidu raames kõvasti labidatööd just samal põhjusel.

Talvel võib juhtuda, et ka teise autoga tirimine või kuue mehega lükkamine ei tarvitse aidata. Ka see on isiklik kogemus, sest kui on libe, siis ei saa need mehed või auto samuti täie jõuga tegutseda. Seepärast jagangi iga talv ühte nippi, mis mind mõni aasta tagasi hangest päästis. Sellel lahenduseni jõudsime alles tunnike peale tulutut kaevamist ja lükkamist.

Põhjale võib jääda ka võimas nelikveoline

Tungraud unustatakse sageli ära

Kasuta tungrauda. Püüa leida mõni kivi või puutükk, millele tungraud toetada. Siis tõsta ettevaatlikult autot ülespoole. Arvesta, et tungraud ei ole ilmselt väga kindlal pinnasel, ja vaata, et keegi auto all ei askelda, näiteks labidaga.

Kui ratas on õnnestunud maast lahti saada, siis hakka sinna alla asju panema. Oksi, kive, lauatükke või kasvõi kinnitambitud lund. Seejärel lase auto alla ning vajadusel korda protseduuri mõne teise rattaga.

Sellisel kombel on auto kõrgemal, põhi ei hoia enam kinni, raskus on taas ratastel ning võib saada piisava hoo, et rumalast olukorrast välja pääseda. Ka teise autoga tõmbamine on siis tulemuslikum.

Salvesta endale see nipp kuhugi mälusoppi. Varem või hiljem võib see osutuda su päästjaks, nagu minu puhul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.