Üks olulisimaid asju, mida sa talvel oma rehvidega tegema peaksid

Foto: Scanpix/PM/Tairo Lutter.

Rubriiki toetab

Enamasti mõtlevad autojuhid talveperioodi hakul eeskätt rehvide õigel ajal vahetamisele ja paljude jaoks sellega talveks auto ettevalmistamine piirdubki. Tegelikult tasuks nii talve- kui suverehvidega sõitjatel temperatuurilanguse korral pöörata tähelepanu just rehvirõhule, mis vägagi kiiresti langeda võib.

Rehvirõhu muutumine ei ole tingitud ainult pragudest või muudest leketest. Oluliseks, kuid tihti märkamatuks teguriks, on ka välistemperatuur. Külmemates oludes hakkavad õhu molekulid kokku tõmbuma, mis võib sügisperioodil, kus temperatuur tihti miinus- ja plusskraadide vahel kõigub, tähendada seda, et auto rehvid on ebaühtlase rõhuga.

Kui tihti rehvirõhku kontrollida?

Kuna rehvirõhk võib iga langeva kümne kraadi kohta kukkuda 1-3 PSI võrra, peaks alates esimestest miinuskraadidest hakkama autojuhid rehvirõhke kontrollima tavapärasest sagedamini, näiteks iga kord tanklas käies.

Mõistagi ei tasu tankimise ajal rehvirõhu kontrollimist kui reeglit võtta, sest inimeste sõiduharjumused on erinevad ning mõni autojuht tangib autot vaid korra kuus, teine aga kaks korda nädalas. Madalama rehvirõhuga sõitmine tähendab lisaks suurenenud kütusekulule ka seda, et auto pidurdamis- ja juhitavusomadused võivad muutuda, ohustades nii juhi kui ka teiste liiklejate ohutust.

Kui üldiselt võiks rehvirõhku kontrollida vähemalt korra kuus, siis juba nulli pealt -5 kraadine temperatuurilangus tähendab, et rehvirõhk võib olla muutunud. Kusjuures nendes sõidukites, mis on varustatud rehvirõhuanduriga, võib süsteem anda muutusest märku alles siis kui rehv on juba tõsiselt õhku kaotanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.