Uuringus selgusid autoteeninduste arvates parimad kindlustusseltsid

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) tellimusel teostas teabe- ja konsultatsioonifirma Kantar Emor kolmandat korda AMTELi liikmetest remondiettevõtete hulgas uuringu autokindlustusega tegelevatest kindlustusseltsidest.

Esimest korda 2019. aastal ja seejärel 2020. aastal teostatud uuringute eesmärgiks oli välja selgitada parimad koostööpartnerid remondiettevõttele, kus hea partnerlus tähendab vigastatud sõiduki kiiret ja kvaliteetset remonti. Hindamiseks esitati avariiremondiga tegelevatele AMTELi liikmetele 10 suuremat autovaldkonnas tegutsevat seltsi ning igaühe kohta tuli viiepallisüsteemis vastata 17 küsimusele.

Varasemate uuringutega võrreldes tuleb nentida, et kaks parimat kindlustusseltsi on jätkuvalt samad, mis tähendab, et kvaliteetsemad ettevõtted tegutsevad jätkuvalt heal tasemel. Parima hinnangu saanud kindlustusseltside puhul hinnati AMTELi liikmete poolt kõrgeimate punktidega kiiret hinnapakkumistele vastamist ja remondiprotsessis tehniliselt põhjendatud kalkulatsioonide aktsepteerimist.

Mõjutab ka klienti ja lõpptulemust

“Võrreldes mõne aasta taguse perioodiga on tänaste sisendhindade (energia, varuosad, materjalid) ebastabiilsuse juures head partnersuhted seltside ja remondisektori vahel üliolulised.

Kui suhted kusagil takerduvad, siis paistab see moel või teisel ka kliendile silma. Isegi siis kui remondi kvaliteet on olnud ebapiisav, jääb talle meelde valesti tehtud otsus kindlustuspoliisi valikul, sest seltsi soovitus remondikoha valikul on kliendile otsuse tegemisel esmatähtis, ” ütles AMTELi ja tema alaliidu AKLi juhatuse liige Sulev Narusk.

AMTELi liikmed hindasid uuringus Eesti parimaks autovaldkonnas tegutsevaks kindlustusseltsiks Swedbank P&C Insurance AS, kellele antakse „AMTELi parim kindlustuspartner 2022“ auhind koos selle aunimetuse kasutamisõigusega. Esikolmikusse tulid veel ERGO Insurance SE ja LHV Kindlustuse AS, kes saavad „AMTELi tunnustatud kindlustuspartner 2022“ tiitli koos selle kasutamisõigusega.

2022. aasta kindlustusseltside edetabeli viis parimat:

  1. Swedbank P&C Insurance AS
  2. ERGO Insurance SE
  3. LHV Kindlustuse AS
  4. Seesam Insurance AS
  5. Lietuvos Draudimas Eesti filiaal

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.