Hea nipp

Vaata, kuidas limusiinijuhi nippe saab talvisel sõidul kasutada

Kuvatõmmis: YouTube, Team O'Neil

Rubriiki toetab

Võimalikult sujuvalt seisma jäämine on ennekõike mugav autos reisijatele. Ei mingit liikset jõnksutamist, lihtsalt mõnus ja sujuv kulgemine. USA rallikooli Team O’Neil sõiduõpetaja näitab, kuidas sellest tulenev tehnika tuleb kasuks ka entusiastlikumal sõidul.

Sujuvalt auto peatamine on USAs tuntud kui “limo stop” (limusiini peatumine). Alustad pidurdamist mõõdukalt tugevalt ja aeglustades lased piduri pedaali vaikselt tagasi, et seisma jäämine võimalikult sujuv oleks.

Team O’Neil rallikooli videos õpetatakse nö. agressiivset “limo stop” tehnikat. See tuleb ennekõike kasuks just talvisel sõidul ja eriti ralliauto või lihtsalt vanema auto roolis, millel pole ABS pidurisüsteemi.

Alustades tugevalt pidurdamist tunned kohe, kui rattad blokki lähevad või ABS rakendub. Sujuvalt pidurit tagasi tõmmates leiad sa kiiresti selle maksimaalse pidurdamise, mida saab libedal teel rakendada, et rattad ei blokeeruks.

Edasijõudnumad sõitjad, kes soovivad end veel rohkem arendada võivad kasutada sama tehnikat ka vasaku jalaga pidurdamisel. Seda soovitame harjutada muidugi rajal või siis suuremal ja eelkõige tühjal platsil.

Tänu sellisele lähenemisele saab autot võimalikult kiiresti, kuid siiski kontrollitult, seisma jätta. Vaata videoõpetust Team O’Neil rallikoolist siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.