Vaata, kus hakkab politsei liiklustalgute ajal kiirust mõõtma

Rubriiki toetab

Esmaspäevast pühapäevani toimuvad liiklustalgud, mille kestel mõõdavad politseinikud kiirust ja rahustavad liiklust kõikjal Eestis. Kui varem on liiklustalgud kestnud ühe ööpäeva, siis tänavu pühendavad korrakaitsjad talgutele terve nädala.

Politseikolonelleitnant Sirle Loigo rääkis, et varasema kogemuse põhjal antakse rakenduse kaudu igal aastal teada tuhandetest kohtadest, kus kiiruseületajaid märgatakse, kuid paraku ei jõua politseipatrullid ühe päevaga kõikjale.

“Seetõttu võtame sel korral sõidukiiruse fookusesse terveks nädalaks, et põhjalikumalt süveneda meile teada antud kohtadesse, olla pikemalt nähtaval ja seeläbi rohkem liiklejaid mõjutada. Kohtades, kus näeme, et kihutamise probleem on suur, käime nii selle nädala jooksul kui ka edaspidi korduvalt,” sõnas Loigo.

Politsei kutsub kõiki huvilisi liiklustalgute nädalal jälgima veebilehte www.liiklustalgud.ee, kuhu kuvatakse jooksvalt tagasiside, kas ja mida korrakaitsjad kontrollitud kohtades märkasid.

Tänavu sisestati liiklustalgute kaardirakendusele ligi 2500 teadet, millest üle poole olid Harjumaa kohta. Järgnesid Tartu maakond 335 teatega, Pärnumaa 179 ja Lääne-Virumaa 108 tähelepanekuga. “Suur aitäh kõigile, kes võtsid aja ja meile kasulikku sisendit andsid. Laekunud tähelepanekud on kindlasti aluseks meie töös ka edaspidi,” lisas politseinik.

Liiklustalgud toimuvad sel aastal seitsmendat korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.