Hea nipp

Vaata, kus saab Eestis juba sõita lume- ja jääradasid

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Talverõõme saab nautida juba mitmes kohas. Avatud on suusamäed ja suusarajad, kelgunõlvad on juba jäiseks sõidetud ja kaugel esimesed sikutimehed kalavetelgi on. Aga millised võimalused on autosõbral nautida sõitu natuke vähema pidamisega ja suurema lustifaktoriga?

Kuna külma pole väga olnud, siis veekogudel jääradasid veel pole. Facebooki üleskutse peale anti siiski teada päris mitmes lumerajast, mis juba avatud. Arvestama peab, et enamik neist on tasulised.

Tallinna inimesel on siin vähe rõõmustada, sest enamik neist asuvad Lõuna-Eestis, aga kuna reisida ei saa, siis retk lõunasse on ju hea aseaine. Kindlasti soovitame raja haldajaga enne teeleasumist ühendust võtta, kas rada ikka on avatud ja pääseb sõitma.

Luke rallipark, Tartumaa

Tartu maakonnas asuvas Luke rallipargis on 10. jaanuaril lausa üritus toimumas, kus pidi näha saama päris vingeid masinaid ja ühtlasi lubatakse rajale ka teisi huvilisi.

Järiste põllu-lumerada, Tartumaa

Taaskord Tartu lähistel oleval 900-meetrisel põllurajal on samuti 10. jaanuaril võimalik teiste sõitjatega mõõtu võtta ja oma libedasõidu oskusi lihvida.

Kobratu jäärada, Tartumaa

“Rajaäärsed kõrged vallid puuduvad- seega eksimuste korral vigastused ei tohiks olla marginaalsed ning lumi raja ümber mitte väga paks, seega saab omal jõul ilusti rajale tagasi sõita.” Tundub hea.

Roiu jäärada, Tartumaa

Taaskord Tartumaal asuv Roiu jäärada on avatud ja isegi video on postitatud juba. Rada on avatud 12.00-19.00 ja vist on isegi võimalik sõitmiseks autot rentida, vähemalt Facebookis on selline tekst “Rendiautode puhul vajalik ette broneerimine.”

Tigase rallirada, Tartumaa

Tartumaal Melliste lähistel asuv rada peaks samuti olema juba avatud ning sõitmiseks valmis. Tasub lingil olevad korraldused läbi lugeda, sest vähemalt 10. jaanuari üritusel päris niisama vist peale ei saa.

Tagumaa, Tartumaa

Raja pikkus 3,5 km ja laiust 9 meetrit. Facebooki lehel on öeldud, et raja kasutamiseks vaja eelnev kokkulepe, seega helistage kindlasti, enne kui sinnapoole suuna seate.

Äksi Motorantšo, Tartumaa

Äksi Motorantso põllurada on saanud mõnusaks lumerajaks. Pinnas on tugeva lume/jää kihiga. Raja pikkus 1,1km.

Saverna jäärada, Põlvamaa

Hetkel veel mitte avatud, aga Facebooki lehe sõnul on lootused kõrged, et 9. jaanuaril saab juba sõita. Tegemist ei ole veekogu peal asuva rajaga vaid kunstliklt tehtud, seega läbivajumist kartma vist ei pea. Igatahes, kui ka laupäevaks valmis ei saa, hoidke silm peal.

Rallirada, Lääne-Virumaa

Tallinna inimesele natuke paremini sobiv Ralliraja nimeline koht hetkel veel avatud pole. Telefonis öeldi, et maapind on kenasti külmunud, aga natuke on lund juurde vaja. Hoidke nende Facebookil silm peal ja kohe, kui rada lahti, antakse sellest teada.

Mullikmäe, Lääne-Virumaa

Mullikmäe rada Rakvere külje all on sõitmiseks valmis seatud. Tegemist on huvitava rajaga, kuhu sõitjaid mahub 3-5. Rada ei ole tegiajte sõnul täielikult tasapinnaline ning seetõttu pakub veidi rohkem adrenaliini kui põllurada. Sõitma oodatakse sõiduautosid, atv-d ning lumesaane!

Viru Motoklubi, Lääne-Virumaa

Facebooki leht ütleb: “Avame laupäeval 09.01 kell 10:00 oma lumeraja Teile lõbutsemiseks. Pühapäeval 10.01 alates 12:00.”

Vahakulmu lumerada, Lääne-Virumaa

Loo kirjutamise hetkel on viimane info, et loodetavasti saab nädalavahetusel peale. Jälgige siis nende Facebooki.

Väike-Maarja, Lääne-Virumaa

Müüriku krossirajal on samuti lume-jäärada avatud. Avatud kogu nädala, aga raja kasutamiseks tuleb ette helistada.

Laitse RallyPark, Harjumaa

Ka Laitses pääseb oma autoga rajale, aga ainult lamellrehviga. Kindlasti soovitati ette helistada, kas rada on vaba. Valdavalt on lumekate, aga kohati ka kruus väljas.

Roosna-Alliku jäärada, Järvamaa

Järva Teataja sõnul on Roosna-Alliku rada avatud ja kogu rajale pääsemise info on olemas nende Facebooki lehel.

Kes teab veel mõnda, andke teada tarmo@geenius.ee ja lisame siia jooksvalt juurde!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.