Kuigi see on üsna kaudne meetod, võib kasvõi uudiseid jälgides vigaste autode sõelumisel kasu olla. Kui mõnes riigis on äsja kajastatud suurt orkaani või üleujutusi ning kuulutus vihjab hiljuti sealt toodud autole, on alust kahtlusi esitada.
Üheks abimeheks on erinevad kontroll-leheküljed, kus VIN-koodi sisestades võib auto ajaloo kohta nii mõnegi ebameeldiva nüansi avastada. Kuigi paljud saidid on tasulised, võivad need päästa kehvast ostust.
Tugev rooste ning niiske vaip löövad häirekella
Kui asi päriselt autoga tutvumiseni jõuab, soovitatakse alustada masina kere ning elektrisüsteemide kontrollimisest. Üleujutatud autol ei pruugi normaalselt toimida näiteks aknalülitid, kõikvõimalikud tuled ning elektrilised pagasi-ja kütuseluugi nupud. Mõne komponendi puhul võib muidugi tegu olla ka vanusest tingitud loomuliku kuluga.
Salongis tuleks läbi “loksutada” uksed ning otsida niiskeid kohti, näiteks mattide alt või vaibapolstri pealt. Konditsioneer või kliimaautomaat tuleb sättida puhuma kuuma õhku, sest kui vesi on jäänud ventilatsioonisüsteemi lõksu, võivad aknad hakata uduseks muutuma.
Ujutatud autodel esineb tavaliselt ka tavapärasest rohkem roostet, ka kapoti all ning pagasiruumi põhjas. Rooste on vanemate autode puhul tavaline asi, ent tuntumate roostevabamate sõidukite puhul võib suurem korrosioon kahtlusi äratada. Mehhaanilise poole pealt aitab veekahjusid analüüsida aga näiteks starter.