Veel 5 nõuannet politseilt, kuidas kütusekulu vähendada saaks

Rubriiki toetab

Hiljuti jagas politsei häid nõuandeid, kuidas kuni 40% kütusekulu vähendada. Nüüd on nad avaldanud uue postituse, kus veel mitmed head juhised. Tasub teada!

Kui eelmised puudutasid sõidustiili jälgimist, siis saab sõiduki kütusekulu mõjutada ka muud moodi. Tutvu kindlasti oma sõiduki kasutusjuhendiga, võid leida täiendavat infot, kuidas oma sõidukit parimal viisil kasutada. Toodud näited on üldistavad ja tegelik mõju sõltub konkreetsest sõidukist.

  • 10% normist väiksem rehvirõhk lisab 2% kütusekulule. Aga rehve on sõidukil rohkem kui üks. Kontrolli rehvirõhku, kui rehv on jahtunud. Väliselt näeb ka 25% soovituslikust väiksema rõhuga rehv välja samasugune, kui õige rõhuga rehv. Mõni rehvitootja soovitab hoida veeretakistuse vähendamiseks rehvirõhku sõiduki soovituslikust 0,3-0,5 baari suuremana.
  • kui hetkel pole vajadust katuseboksi või jalgratta vedamiseks, eemalda katuseraamid. Mõju kütusekulule: tühjad katuseraamid maanteekiirusel 5-10 %, jalgratas katusel ~25%, katuseboks ~30%.
  • hoolda autot nõuetekohaselt. Ainuüksi must õhufilter võib kütusekulu suurenemisele vanemal sõidukil märgatavat mõju avaldada.
  • ~20 kg lisaraskust annab juurde 1% kütusekulule. Vaata üle, kas asjad, mis igapäevaselt autoga kaasa sõidavad, on ka hädavajalikud.
  • kasuta konditsioneeri, istmesoojendust ja teisi elektrilisi seadmeid vaid vajadusel, säästad kütusekulult kuni 5%. Suurematel kiirustel hoia sõiduki aknad kinni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.