Hea nipp

Video: miks ei ole hea mõte elektrilise tõukerattaga sõita kiiremini kui lubatud

Rubriiki toetab

Kas teate, mis on kergliikuri üks oluline tingimus? Nimelt ei tohi valmistajakiirus olla suurem kui 25 kilomeetrit tunnis ja mootori suurim võimsus ei tohi ületada ühte kilovatti (erandiks enne 01.01.2021. turul kättesaadavaks tehtud sõidukid, mille võimsus võib olla suurem, kui valmistajakiirus/piirang on 25km/h).

Elektrilist tõukeratast, mis ei vasta kergliikurile kehtestatud nõuetele, ei ole lubatud avalikus liikluses kasutada. Olenevalt valmistajakiirusest ja võimsusest on nõuetele mittevastava elektrilise tõukeratta puhul tegu juba mootorsõidukiga (mopeed või mootorratas) ja kehtivad kõik mootorsõidukile kehtestatud nõuded alates juhtimisõiguse olemasolust ja registreerimise kohustusest. Kuna elektriline tõukeratas ei vasta registreerimiseks vajalikele tingimustele, ei ole seda võimalik arvele võtta.

Liiklusjärelevalvekeskuse sõnul on sellel aastal kergliikuritega võrreldes eelmise aasta sama ajaga juhtunud 35% rohkem liiklusõnnetusi. Õnnetustest ~85% juhtudest on süüdlaseks kergliikuri juht ise. Valdava enamuse moodustavad kukkumised ja kaasa on sellele nii mõnelgi juhul aidanud eelnev alkoholi tarvitamine või mitmekesi ühel liikuril sõitmine.

Videosalvestuselt nähtaval juhul sai elektrilise tõukeratta juht karistada nii kiiruseületamise, kui ka juhtimisõiguseta mootorsõiduki juhtimise eest.

Hea elektrilise tõukeratta omanik❗️

Kui palju pühendasid Sa enne elektrilise tõukeratta ostmist aega erinevate…

Posted by Liiklusjärelevalvekeskus on Kolmapäev, 8. juuni 2022

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.