Video: politsei selgitab, palju selline liikluses viha väljaelamine “maksab”

Rubriiki toetab

Ikka ja jälle puutub politsei kokku olukordadega, kus kaks liiklejat ei suuda omavahelisi arusaamatusi mõistlikul viisil lahendada ja lõppeb see kas liiklusohtliku olukorra või lausa liiklusõnnetusega.
Soovides teist liiklejat „õpetada“, seab selline inimene lisaks endale ohtu ka kaasliiklejad. Tasub meeles pidada, et lisaks materiaalsele kahjule, mis kaasneb võimaliku avariiga, on võimalik sellise käitumise eest määrata ka karistus.

  • mootorsõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, kui sellega on tekitatud teisele isikule varaline kahju või ettevaatamatusest tervisekahjustus, karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut (so 1200 eurot), arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kuue kuuni
  • mootorsõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, kui sellega on tekitatud liiklusoht, karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut (s.o 400 eurot) või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kuue kuuni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.