Hea nipp

Voolumuunduri abil saad autos tavalisi elektriseadmeid kasutada

Rubriiki toetab

Voolumuundur on kasulik abimees igale autojuhile, kellel on tarvis tavalisse pistikupesasse ühendatavaid seadmeid autos kasutada. Eriti hea on selline abimees reisidel. Millist seadet ja mille järgi valida?

Laadimine käib tavaliselt auto sigaretisüütaja kaudu ning enamikel seadmetel on olemas ka kaitse madala ja kõrge ülepinge eest.

Voolumuundureid on saadaval erinevate võimsustega ning vastavalt kasutusele tuleks ka konkreetne seade valida. On olemas ka väga võimsaid invertereid, mida saab ühendada otse aku külge.

Mida sa üldse tahad kasutada?

Endale sobiva seadme valimisel tuleks seega kõigepealt hinnata, kui suurt võimsust on seadmele tarvis. Lisaks sellele tuleks muunduri valikul silmas pidada ka pistikupesade arvu.

Väiksemate muundurite abil on võimalik laadida erinevat tüüpi nutiseadmeid. Üldjuhul on aga nende jaoks olemas ka eraldi autolaadijad, seega tasuks ostmisel kaaluda pigem suurema võimsusega inverterit. Väiksem inverter on abiks neile, kel peamiselt vaja näiteks arvutit või muud tehnovidinat laadida (droon, kaamera jne).

Matkale on vaja võimsamat

Keskmiselt tarbib näiteks juukseföön ja soojapuhur umbes 1500 vatti, kaasaskantav pliit 1100 kuni 1500 vatti. Tähele tuleks panna ka seda, et mõned seadmed nõuavad oluliselt enam voolu tööle panemiseks.

Autokülmik võib tavatöö puhul tarbida keskmiselt 100 vatti, kuid seadme tööle panemine nõuab 500 vatti.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.