Rubriigi toob sinuni 

Jaguar ehitab I-Pace mudeli baasil elektrilise võidusõiduauto

Jaguari esimesest elektrilisest sõiduautost I-Pace-ist valmistatakse ka võidusõiduauto, mis hakkab toetama Vormel-E seeriat.

Jaguari blogis on kajastust juba leidnud auhindu võitnud I-Pace prototüüp, mis leiab järgmise aastal ka tee produktsiooniautoni. Samuti on teada ka fakt, et Jaguar on hetkel üks suurematest automarkidest, kes osaleb elektrilises Vormel-E võidusõiduseerias. Kuid kui need kaks liita saab sootuks uue võidusõiduseeria ning Jaguar just seda plaanibki.

Jaguar I-Pace võidusõiduauto Frankfurdi autonäitusel

Jaguar I-Pace eTrophy saab olema võidusõiduseeria, mis reisib koos Vormel-E seeriaga ning pakub toetussõite kõikides linnades, kus vormeliseeria aset leiab. Alustades järgmise aasta lõpust, pakub uus elektriliste autodega võidusõiduseeria võimalusi ennekõike noortele talentidele, kes saavad võimaluse demonstreerida oma võimeid rahvusvahelisel areenil.

Huvilistest võidusõitjatele pakub briti automark “Arrive and Drive” paketti, muutes sõidus osalemise võimalikult lihtsaks. Kogu logistika, tehniline toetus, rehvid ja muu kulumaterjal, garaažide majandus, vajalik riietus ja ka majutus – kõik on Jaguari poolt korraldatud. Sõitja peab vaid kohale tulema ning andma endast parima. Sõidud on tüüpilises formaadis harjutussesiooni, kvalifikatsiooni ja 30-minutilise võidusõiduga.

Jaguar I-Pace võidusõiduauto Frankfurdi autonäitusel

Võidusõiduautosid hakkab ehitama Jaguari SVO (Special Vehicle Operatons) osakond ning on muidugi ka väga sobilik reklaam samal ajal ilmuvale sportlikule, elektrilisele linnamaasturile Jaguar I-Pace. Täpsed tehnilised andmed ringrajaautost avaldatakse järgmise aasta jooksul.