Rubriigi toob sinuni 

Viide lähituleviku elektri-Jaguarile: I-PACE Concept

Juba järgmisel aastal saab keskkonnasõbralik ja elegantsinõudlik autosõber endale osta elektrilise Jaguari.

Seeriatootmisse tulev auto ei erine palju I-PACE Conceptist. Kahe elektrimootori ja neljarattaveoga Jaguar kiirendab paigalt sajakilomeetrise kiiruseni superautoliku nelja sekundiga.

400-hobujõuline ja 700 NM pöördemomendiga auto suudab ühe laadimisega läbida 500 hääletut kilomeetrit ning mahutada endasse viis inimest ja nende pagasi. Kuna auto ninas enam sisepõlemismootorit ja käigukasti ei asu ja on autol kaks pagasiruumi, taga ja ees, vastavalt 530 liitrit ja 36 liitrit. Selles on ühendatud superauto kiirus ja igapäevane praktilisus.

Hoolimata oma futuristlikust välimusest on I-PACE äratuntavalt kaasaaegse Jaguari disainijoonega. I-PACE Concept on disainitud nii, et lisaks elegantsele ja jõulisele välimusele oleks selle vorm ka funktsionaalne.

Väiksema tuuletakistuse ja pikema läbisõidu huvides on autol suured õhku läbilaskvad avad ja keresse peidetud uksekäepidemed. Peen aerodünaamika tagab ka väga vaikse sõitjateruumi ja üliefektiivse akude jahutamise.

Sõitjateruumis pööratakse erilist tähelepanu kvaliteetsetele materjalidele. Traditsionalistid saavad rõõmustada, sest sellel elektriautol on alles ka vajutatavaid ja keeratavaid nuppe. Mõned elektriautotootjad on ratsionaliseerimise tuhinas vist ainult puuteekraanid alles jätnud ja nendegi pealt kokku hoidnud. Jaguar hoiab klassi ja muudab maailma samal ajal.

Juba on teada ka auto orienteeruv hind. Selleks tuleb siiski pisut arvutada, lisades samasuguse varustusega F-PACE’i hinnale 10-15 protsenti, ongi hind teada.

Vaata videost, kuidas Jaguari disainijuht Ian Callum ja sisedisaini looja Alistair Whelan tutvustavad I-PACE Concepti disaini: