Kaubikud

Apple hakkab koostöös Volkswageniga isejuhtivaid kaubikuid tootma

2018. aasta Volkswagen T6 Transporter. Foto: Volkswagen

Apple ja Volkswagen teevad ametlikult koostööd, et autotootja kaubikud isesõitvateks muuta ning nende Apple’i töötajaid sõidutama hakata. Apple plaanib Volkswageni T6 Transporteri kaubikud uue tehnoloogiaga varustada.

Plaan sai alguse 2014. aastal, kui Apple otsis algselt koostööd BMW ja Mercedes-Benziga, kirjutab New York Times.

Telefonitootja algne plaan on korduvalt muutunud. Apple üritas nelja aasta eest ehitada ise autot, mis pidanuks olema “autode iPhone”. Nüüd on Apple jõudnud selleni, et varustab Volkswageni kaubikuid enda toodetud sensorite ja tarkvaraga, mis peaks kaubikud isejuhtivateks sõidukiteks muutma.

Kui esialgne plaan nägi ette täiesti uue auto loomist, mis ka maailmaturule jõuaks, siis praegu soovib Apple saada autosid ainult oma töötajatele.

Volkswageni T6 Transporter plaanitakse ümber ehitada täiesti elektriliseks ja isejuhtivaks sõidukiks. Auto kere koos ratastega jääb, kuid Apple asendab näiteks armatuuri, istmed ning lisab uued sensorid ja elektriauto aku.

Esialgsete andmete kohaselt pidid autod olema valmis selle aasta lõpuks, kuid endine Apple’i töötaja ütles, et selleks tähtajaks ei jõuta. Pole veel selge, kas Apple’i ja Volkswageni koostöö isejuhtivast kaubikust kaugemale jõuab.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.