Kaubikud

Boschi digitaalsed võtmed võiksid veokijuhtide elu lihtsamaks teha

Boschi sihtgrupiks on eelkõige suurte veokiparkide haldajad. Foto: Bosch.

Bosch tõi alternatiivina tavalistele autovõtmetele turule uue täiesti võtmevaba süsteemi, mis lubaks sõidukipargi omanikel lihtsamini autosid jagada.

Perfectly Keyless nimetust kandev süsteem asendaks autovõtme nutitelefonisse laetud rakendusega, mis sõidukile lähenedes automaatselt uksed avaks. Nii ei peaks transpordifirmade töötajad enam võtmete vahetamisega tegelema – juhatajad saaksid kontrollida, kellel missugusele sõidukile ligipääs on.

Mõne kliki abil oleks võimalik ükskõik missugusele töötajale anda ligipääs mõnele firma sõidukile, mis aitaks kaasa transpordi ja logistika organiseerimisele.

Kui juht sõidukile läheneb, avab digitaalne võti tema eest uksed. Uksed tehakse lukust lahti ainult siis, kui juhi telefonis olevas rakenduses on sõiduki digitaalsesse “lukku” sobituv võti. Tööpäeva lõpus sõidukist väljudes lukustab süsteem automaatselt ka uksed.

Autole lähenedes avaks sõiduk automaatselt uksed. Foto: Bosch.

Turvalisus on tagatud isegi kadunud telefoni või tühja akuga

Tulevikus töötaks digitaalse autovõtme süsteem isegi siis, kui juhi telefon saab tühjaks. Sel juhul kasutaks telefon autoga suhtlemiseks NFC ühenduvust. Juhul kui telefon peaks ära kaduma, saab võtme kiiresti interneti kaudu deaktiveerida, et keegi ei saaks sel viisil sõidukitele ligipääsu.

Nutitelefonis olev rakendus töötab koos autosse paigaldatud sensorite ja juhtplokiga, mis tulevad tootja poolt paigaldada. Teistest võtmevabadest süsteemidest eristub Boschi digitaalne võti just seetõttu, et vajab autole liigipääsemiseks ainult nutitelefoni, mitte mingit kiipi, kaarti ega isegi telefonil kuskile vajutamist.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Märksõnad: , , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.