Kaubikud

Citroën sai valmis veidra kaubiku mootorratastega matkaliste jaoks

Citroëni uus kaubik tuleb koos mootorrataste hoiuruumiga. Foto: Citroën.

Citroën tegi hiljaaegu avalikuks ratturitele mõeldud Jumper Biker Solution kaubiku, kuhu lisaks neljale inimesele mahuvad ära ka kaks mootorratast.

Tavalise Citroën Jumperi põhjal ehitatud erimudel valmis koostöös Saksa matkavarustuse firma Flexebuga. Kahe peale on Citroën koos sakslastega teinud kaubikusse hulgaliselt tavapäraseid muudatusi nagu näiteks: köök, lahtikäiv katus magamiskohtadega, eraldi akuga elektrisüsteem.

Kaubiku trumbiks on siiski eraldi ehitatud rataste hoiustamise ala, kuhu saab elektrilise vintsi abil paigutada kõrvuti kaks mootorratast, et need hiljem matkal kergesti kättesaadavad oleksid.

Rattaid saab kaubikusse laadida elektrilise vintsi abil.

Kaubikusse mahuvad nii rattad kui ka reisijad

Rataste hoiustamine tuleb kahjuks suurema diivani ja tualettruumi arvelt, kuid ülejäänud mugavused on matkabussis endiselt olemas. Sealhulgas ka kaheinimese voodi, mis paikneb samas kohas, kus rattaid hoitakse.

Kui motikad on kaubikust välja tõstetub, saab lahtikäiva voodi otse nende panipaika lahti voltida. Selline lahendus pakub kaubikus öösiti ruumi neljale inimesele ja päeval lisaks ka kahele rattale.

Eemaldatav mööbel tähendab, et argipäevadel saab omanik kasutada matkabussi täiesti tavalise kaubikuna ning nädalavahetustel soovi korral koos mootorrattaga matkale minna.

Citroën Jumper Biker Solutioni hind algab umbes 45 600€ ning on ehitatud Jumper L3H2 mudeli baasil, millel on 117 kW diiselmootor.

Kaubikut esitletakse Düsseldorfis toimuval Karavaninäitusel, mis toimub 24. augustist 2. septembrini.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.