Kaubikud

Elektrikaubikute valik muutub kirjumaks, tulekul veel üks Mercedese elektriline mudel

Mercedes-Benz V-klassi uus facelift mudel (AMG-line). Foto: Mercedes-Benz.

Mercedeselt on Genfi autonäitusel oodata elektrilise kaubiku debüüti, mis konkureeriks otseselt Volkswageni ID Buzz retrokaubikuga.

Facelifti saanud V-klassi kaubiku avalikustamisel teatati ka Concept EQV elektrikaubiku tulekust, kusjuures ideeauto peaks olema tootmisversioonile väga sarnane. Tegu on Mercedese elektrilise EQ-mudelivaliku viienda sõidukiga.

Koos EQV kaubikuga peaksid 2022. aastaks müügile jõudma veel EQC linnamaastur, EQA luukpära, EQB väikemaastur ja EQS luksussedaan, vahendab Autocar.

Mercedese kaubikutest on juba elektrilisena olemas eVito ning tänavu jõuab müügile ka eSprinter. EQV kaubikut ehitatakse praeguse V-klassi/Vito ümberehitatud platvormile, kuid see peaks siiski pakkuma tunduvalt suuremat sõiduulatust ja võimsust kui eVito.

EQV näol ongi tõenäoliselt tegu V-klassile väga sarnaste valikute ja varustusastmetega kaubikuga, mis võib seest olla tänu põrandaalusele akule veelgi ruumikam.

Mercedes plaanib aastaks 2022 tuua turule kokku üheksa nullheitega sõidukit, millest osa moodustavad ka Smart brändi elektrilised linnaautod.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.