Kaubikud

Eriliste superautode tootja SCG ehitab ülivõimekat maasturit

Scuderia Cameron Glickenhaus on ettevõte, mida saab nimetada tõeliseks käsitöökojaks. Autokollektsioneerijatena alustanud omanikud proovisid 2005. aastal kätt Ferrari P4/5 by Pininfarina erimudeliga. Seejärel hakati ehitama võimekaid ringraja autosid ning ühtlasi ka nende tänavakõlbulikke versioone.

SCG autode puhul ei ole hind teemaks. Nii tegijad kui kliendid teavad, mida nad tahavad ja kogu fookus on kvaliteedil ja sooritusvõimel.

Luksusvidinaid on autol vähe.

Lisaks sportautodele on SCG võtnud ette ka maasturi ja nendele omaselt, väga põhjalikult. SCG Boot on saanud inspiratsiooni Steve McQueeni (Mustang Bullittit mäletate?) samanimeliselt autolt Baja Boot, millega näitleja osales rasketel maastikuvõistlustel.

SCG Boot tehakse nii tavalisema versioonina kui ka võidusõiduks ehitatud variandis, mis on võimeline kohe osalema näiteks Baja 1000 nimeliselt üliraskel 1000-miilisel võidusõidul.

Samasugused kolm värvilist tuld küljel on ka nende superauto SCG 003 disainis olemas.

Esimesed Boot’id peaks valmima 2019. aastal ning kohe osalema ka eelmainitud võidusõidul. 2020. aastal valmib ka 4-ukseline versioon, mida loomulikult toodetakse vaid mõnikümmend autot.

Algsed arvutirenderdused annavad mõista, mis võiks olla auto võimekus.

Mootoriks on Chevrolet 6,2-liitrine V8 ja hobujõude tublisti üle 600. Auto hinnad algavad 253 000 euro juurest, aga kui raha veits rohkem, siis lisavarustusena saab tellida ka 6. taseme kuulikindluse. See väike asi lisab auto hinnale ligi 150 000 eurot.

Kuulikindlana oleks see auto ilmselt Mad Max’i soovide nimekirjas väga kõrgel kohal.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.