Kaubikud

Ford tegi “pirukatest” poolenisti sportautod

Kuvatõmmis: YouTube, Carfection

Carfectioni video tutvustab kahte ägedat Ford Transit Connect kaubikut, mis on sportlikumd, kui ükski muu konkurent.

Kui mõelda kiiretele Fordidele, meenuvad ennekõike Focuse ST ja RS variandid ja muidugi ka kompaktsem, kuid alati kiidetud Fiesta ST. Ameerikast leiab ka Mustangi, mis viimase generatsiooniga ka meieni jõudis ja muidugi on ka Ford GT, mis on rariteetsem, kui ükssarvik.

Kuid Fordi Euroopa insenerid on toredad inimesed, kellel on leidlik huumorimeel. Seda tõestab ka näiteks Ford Transiti supervanid, mis kimavad kohati kiiremini, kui 300 km/h. Natuke vähem tuntud on aga Transit Connect väiksemate kaubikute sportversioonide prototüübid.

Maakeeli pirukakäru stiilis Transit Connectist on Ford ehitanud kaks üsna jaburat, kuid kindlasti väga lõbusat versiooni.

Ajal, kui esimese generatsiooni Ford Focus RS tõstis latti sportlikke luukpärade segmendis, võeti selle veermik ja mootor ning pisteti see väiksemasse kaubikusse.

Kuvatõmmis: YouTube, Carfection

Tulemuseks oli 212-hobujõuline Transit Connect RS sportlike istmete ja Focus RS’ist pärit OZ Racing velgedega. Kiirendus võttis alla 7 sekundi ja pidurdamisel olid abiks ka paremad pidurid, mis samuti pärit Focusest.

Liikudes tänapäeva, on hiljuti tootmise lõpetanud Focuse kolmanda generatsiooni sportliku variandi tehnika jõudnud samuti kaubikusse. Kahjuks mitte nelikveolise RS’i, vaid siiski esiveolise ST 250-hobujõulise jõuallikas ja veermik.

Transit Connect ST järgib sama kontsepti nagu ka selle eelkäija. Kõik vajalik tehnika koos vedrustuse, pidurite ja mootoriga on üle toodud, muutes pealt näha tavalise pirukakäru pea sama kiireks, kui üks korralik sportlik luukpära.

Vaata Carfectioni videot kahest ütlemata lõbusast Ford Transit Connect kaubikust siit:

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.