Kaubikud

Ford tõi välja uue Ranger Raptori, mida saad ka Euroopas osta

Fordi uus pikap Ranger Raptor tutvustab natuke pöörasemat elamust praktiliste kastikate seas. Debüüt toimus Saksamaa videomängude messil Gamescom.

Esimest korda saab Eurooopas Fordi esinduses osta Raptori nimelist pikapi, mis tähistab kõige metsikumat ja võimsamat kastiga sõidukit Fordi mudelite valikus. Siiani on mudeli tähistus püsinud vaid USA turul ülipopulaarsel F-150 mudelil.

Hetkel on võimsaim Ford Ranger saadaval 3,2 liitrise 5-silindrilise diiselmootoriga, mis toodab 200 hj ja 470 Nm. Uus 2-liitrine, kahe turboga EcoBlue jõuallikas pakub aga 213 hj ja 500 Nm koos 10-käigulise automaatkastiga.

Kuid Raptorit ei ehitata pelgalt võimsama mootoriga. Kaasas käib ka eraldi tugevdatud ja kõrgendatud vedrustus, tugevam raam ja ka paksem 2,3 mm, terasest põhja kaitse, et toime tulla suurel kiirusel maastikul kihutamisega. Kui asjad liialt kiireks lähevad aitavad pidurdada suuremad ventileeritud pidurid, võrreldes tavalise Rangeriga.

Välimuselt tunneb Raptori ära muidugi kõrgema sõidupositsiooni ning eraldi karmimateks teeoludes mõeldud suurte rehvide järgi. Suuremate rehvide mahutamises on ka rattakoopad rohkem väljaulatuvad. Imiteerides F-150 Raptorit domineerib ka Rangeri esiotsa suur must võre.

Milleks avaldati uus Fordi pikap videomängude messil Saksamaal? Seepärast, et uue kastikaga saad esimest korda rooli taha istuda hoopiski Xboxi populaarse võidusõidumängu Forza Horizoni neljandas mängus. Ühtlasi on see esimene uue sõiduki debüüt Gamescomil.

Ford Ranger Raptor, mis on automargi ametlikus pressiteates kirjeldatud sõnadega bad-ass, jõuab Euroopa turule tuleva aasta keskel.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.